Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.878
0.27%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Ban-Ki Moon Kadir Topbaş’la görüştü

  BM Genel Sekreteri Ban-Ki Moon, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’la bir araya geldi.
  • Haber Merkezi
  • 24.03.2016 - 13:57
  Ban-Ki Moon Kadir Topbaş’la görüştü

  Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde gerçekleşen görüşmenin gündemini küresel terör tehdidi ve Suriyeli göçmenler konusu oluşturdu.

  Yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmede Kadir Topbaş’ın Dünya Başkanlığı görevini sürdürdüğü Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Teşkilatı ile Birleşmiş Milletler’in ortak çalışmaları ele alındı.

  Ban-Ki Moon Kadir Topbaş’la görüştü #1

  TOPBAŞ: TERÖRÜN HEDEFİ İNSANLIK

  Paris, Ankara, İstanbul ve Brüksel’de yaşanan saldırılara değinen İBB Başkanı Topbaş, “Terör insanlığı hedef alıyor. Paris, Ankara, İstanbul ve ardından Brüksel’de yaşanan saldırılar insanlığın tehdit altında olduğunu gösteriyor. Türkiye her platformda, adı, hedefi, amacı her ne olursa olsun terörün her türüne karşı olduğunu en güçlü şekilde dile getiriyor. Türkiye bir yandan da Suriye’den gelen milyonlara kucak açarak esasında insanlığın ölmediğini Dünya’ya ispat ediyor. BM kalkınma hedefleri başta olmak üzere tüm küresel sorunlarda yerel yönetimlerin çözüm ortağı olması hususunda fikir birliği içinde olduğumuz BM Genel Sekreteri Sn. Ban-Ki Moon ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşmede Birleşmiş Milletlerin küresel terör tehdidine karşı üzerinde çalıştığı yeni güvenlik stratejileri üzerinde duruldu. 2016 yılının Mayıs ayında İstanbul’da yapılacak olan Birleşmiş Milletler İnsani Zirvesi ile ilgili hazırlıkları gözden geçirme fırsatı bulduk. Suriyeli göçmenlerin şehirler üzerindeki etkisine ilişkin yerel yönetimlerin talep ve önerilerini konuştuk. Ayrıca 2016 sonbaharında Ekvador’da gerçekleştirilecek Habitat zirvesinin hazırlıklarını ele aldık” açıklamasını yaptı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir