Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
494.729
1.40%
1ºC
İstanbul
Hafif kar 1 C

  Banka ve PTT'yi dolandıran kadın Kıbrıs'ta yakalandı

  Banka, PTT gibi kamu kurumlarını dolandırınca 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan, ancak firar eden Hatice Özmeral KKTC’de yakalandı.
  • 06.11.2014 - 11:12
  Banka ve PTT'yi dolandıran kadın Kıbrıs'ta yakalandı

  Banka ve PTT yi dolandıran kadın Kıbrıs ta yakalandı #1

  İstanbul’da başkalarına ait sahte kimliklerle bankalardan kredi çekip yine aynı sahte evraklarla banka ve postanelere başkaları adına gelen paraları çektiği için hakkında dolandırıcılıktan dava açılan ancak tutuksuz yargılandığı sırada ülkeyi terk eden 35 yaşındaki Hatice Özmeral, KKTC’de lüks bir yaşam içerisinde yakalandı.

  GİRNE'DE TATLI HAYAT

  8 yıl önce bankaları, kamu kurumlarını ve PTT’leri dolandırdığı iddiasıyla hakkında dolandırıcılıktan dava açılan devlet memuru Hatice Özmeral, tutuksuz yargılanırken firar etti. Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre yıllarca nerede olduğu bilinmeyen Özmeral hakkında ise mahkeme ağustos ayında dolandırıcılıktan 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Ardından zanlı Özmeral hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Özmeral’in 8 yıllık kaçış ise yavruvatanda bir ihbarla son buldu. İstanbul Emniyetine gelen bir ihbarla izine ulaşılan Özmeral için İstanbul polisi KKTC polisinden yardım istedi. KKTC polisi de kısa bir araştırmadan sonra Özmeral’i yakalamak için operasyon düzenledi. Operasyonda gözaltına alınan Özmeral’in yıllardır adada sahte kimlikle yaşadığı belirlenirken Özmeral’in Girne kentinde kendine lüks bir hayat kurduğu ortaya çıktı.

  Banka ve PTT yi dolandıran kadın Kıbrıs ta yakalandı #2

  TÜRKİYE'DEN EKİP ALDI

  Girne’deki evinde gözaltına alınan Özmeral daha sonra Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 70 gündür Lefkoşa Kapalı cezaevi’nde tutuklu bulunan Özmeral’in Türkiye’ye iadesi yazışmalar yapıldı. Özmeral dün İstanbul’dan adaya giden ekibe teslim edildi. Ardından emniyet personeli eşliğinde uçakla İstanbul’a getirilen Özmeral, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


  Görüş Bildir