Euro
15.4388
0.79%
Dolar
13.6051
0.56%
Altın
795.2160
0.74%
Borsa
1,976.10
-0.19%
Bitcoin
574.123
0.49%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  Bartın'da laiklik gerginliği

  CHP İl Başkanlığı binasına "Laiklik Adam Olmak Demektir" yazılı afiş asılmasına tepki olarak asılan başka bir afiş gerginliğe neden oldu.
  • İHA
  • 30.04.2016 - 21:05
  Bartın'da laiklik gerginliği

  Bu afişi gören 3 kişilik grup, bina önünde bulunan tarihi şadırvana ‘‘Laiklik Deyyusluk Demektir’ yazılı afiş astı. Durumu görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

  Polisin gençlerden afişin ve pankartların indirilmesinin istemesi üzerine tansiyon bir anda yükseldi. Yoldan geçen bazı vatandaşlar ise gençlerin astığı afişe tepki gösterince tartışma başladı. Gençler afişi asmaya devam edince polis ekipleri müdahale etti.

  Bartın da laiklik gerginliği #1

  Afiş ve pankartları indirmek isteyen polis ekipleri arasında arbede yaşandı. Afiş ve pankartları toplayan polis ekipleri gençleri de şadırvandan indirmeye çalıştı. Bu sırada CHP İl Başkanlığı binasında da gençlere tepki gösterilince tansiyon tekrar yükseldi. Polis ekipleri tarafından polis otosuna bindirilmek istenen gence bazı vatandaşlar sözlü sataşınca genç polislere direndi.

  Daha sonra bazı vatandaşlar ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ sloganları atmaya başladı. Olayların bitmesinin ardından protestoyu gerçekleştiren gençler ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, olay esnasında trafiğe kapanan yol tekrar açıldı.


  Görüş Bildir