Euro
9.4874
0.06%
Dolar
7.9519
0%
Altın
462.84
0.19%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
145.372
-4.44%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Baş vaizden Ayasofya çıkışı: Kaç paket bekleyeceğiz

  Baş vaizden Ayasofya çıkışı: Kaç paket bekleyeceğiz

  Sultanahmet Camii'ndeki bayram namazında İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül hutbe okudu.
  • 15.10.2013 - 11:07

  Baş vaizden Ayasofya çıkışı: Kaç paket bekleyeceğiz #1

  Akgül okuduğu hutbede, "Paketler açılıyor, bir çok kardeşlerimizde paketlerden istediklerini dile getiriyorlar. Bizde memnun oluyoruz çünkü herkes istediğini isteyebilir. Peki ama bizim şu bayramda paketlerden bir talebimiz yok mu?" dedi.

  Bayram namazını kılmak için sabahın erken saatlerinden itibaren Sultanahmet Camii'ne gelen İstanbullular, namaz saatinden dakikalar kala camiyi ve avlusunu tamamen doldurdu. Bayram namazı için Sultanahmet'e çok sayıda yabancı uyruklu müslümanın geldiği görülürken, kadınların da saf tutarak bayram namazı kılması dikkat çekti.

  BAŞ VAİZ: "AYASOFYA CAMİ OLARAK AÇILMALIDIR"

  Öte yandan Sultanahmet Camii'ndeki bayram namazını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz kıldırırken, hutbeyi ise İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül okudu. Hutbede, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasını isteyen Baş Vaiz Mustafa Akgül, şunları söyledi: "Paketler açılıyor, bir çok kardeşlerimizde paketlerden istediklerini dile getiriyorlar. Bizde memnun oluyoruz çünkü herkes istediğini isteyebilir. Peki ama bizim şu bayramda paketlerden bir talebimiz yok mu? Sultanahmet bugün cemaatle doldu taştı. Ancak Ayasofya cemaatten mahrum. Ayasofya ağlıyor, mükedder. Ayasofya'nın açılması için daha kaç paket bekleyeceğiz. Ayasofya büyük olduğu için mi paketlere sığmıyor? Bir gün Ayasofya cami olarak açılmalıdır. Bizim talebimizinde sizin namınızda buradan seslendiriyorum; 'Allah'ın izniyle bayram namazını beraberce kılacağız"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir