Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Bursa'da

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa'da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.
  • 07.11.2014 - 15:40
  Başbakan Ahmet Davutoğlu Bursa'da

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Bursa da #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa Merinos AKKM'de düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

  Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları;

  "Halit Meşal ile telefonda görüştüm sizleri selamı var. Bursa, bir cihan devletinin doğduğu şehirdir. Bursa'yı ihmal eden geçmişini ihmal eder.

  KUDÜS BİZİM İLK KIBLEMİZDİR

  O işgalcilere Bursa'dan sesleniyorum. Bu topraklar hiçbir zaman işgalcilere izin vermedi. Nasıl Bursa'nın işgali daim olmamışsa İnşallah bir gün Mescid-i Aksa'da özgürlüğüne kavuşacaktır. Kudüs, bizim hem ilk kıblemizdir hem de tarihin bize emanetidir.

  KİMSE ORTADOĞU'YA BATAKLIK DİYEMEZ

  Yıllar öncesinde, ana muhalefet partisi vekillerinden birisi Niçin Kudüs le bu kadar ilgileniyorsunuz? demişti.Kudüs'ün son özgürlük dönemi bizimdir. Kudüs, Hz.Ali'nin emanetidir. Kudüs bize son Osmanlı askerinin emanetidir. Herkes unutsa Kudüs bizim davamızdır. Kimse bir Türk'e dönüpte Kudüs senin davan değildir diyemez. Kudüs için ne gerekiyorsa yapacağız. Kimse Ortadoğu'ya bataklık diyemez.

  OSMANLI'NIN BAŞKENTLERİ BİRLEŞİYOR

  Çok kapsamlı ekonomik paketimiz devam edecek. Osmanlı'nın ilk başkenti ile son başkentini birleştireceğiz. İstanbul-İzmir arası 3 saate inecek.

  KILIÇDAROĞLU PARTİSİNDEN TEDİRGİN OLSUN

  Kılıçdaroğlu Türkiye'nin geleceğinden tedirginlik duyuyorum diyor. Kılıçdaroğlu tedirgin olacaksa kendi partisinden tedirgin olsun."


  Görüş Bildir