Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.083
-0.39%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Başbakan Erdoğan: Oğlunu hemen evlendir

  Başbakan Erdoğan: Oğlunu hemen evlendir

  Erdoğan'dan Afganistan'da kaçırılan ve sonra kurtarılan kişinin annesine:" Oğlunu evlendir"
  • 31.03.2013 - 21:16

  Başbakan Erdoğan: Oğlunu hemen evlendir #1

  Afganistan'da 2 yıl önce kaçırılan Sertaç Dikilitaş'ın kurtarılmasının ardından Başbakan Erdoğan, Dikilitaş'ın annesini arayarak 'Oğlunu evlendir' dedi.

  MUTLU HABERİ BAŞBAKAN VERDİ

  Sertaç Dikilitaş, 9 Ocak 2011'de Afganistan'da Taliban mensuplarınca kaçırılmıştı. Dikilitaş'ın ailesi oğlunun kurtarılması içinn yetkililerden yardım isteyince, MİT devreye girmiş ve genç tekniker, dün, akşam saatlerinde Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliğine getirilmişti. Bu mutlu haberi ise aileye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi.

  ANNE DİKİLİTAŞ: "DÜNYALAR BENİM OLDU"

  Anne Nursel Dikilitaş, kendilerini sevindiren haberi Başbakan Erdoğan'ın verdiğini belirterek, "Telefonum çaldı, açtım biri kendisinin başbakan olduğunu söyledi. Ben önce çok şaşırdım sonra Başbakan Erdoğan, oğlumun kurtarıldığını, sağlığının iyi olduğunu, büyükelçiliğe götürüldüğünü en kısa zamanda Türkiye'ye getirileceğini söyleyince dünyalar benim oldu. Ben 2 yıldır ne uyuyorum ne de yemek yiyebiliyorum. Oğlumdan haber dahi alamıyordum. 2 yılda bir kez geçen ocak ayında görüşmüştüm. Allah Başbakanımızdan razı olsun" dedi.

  "SÖZ EVLENDİRECEĞİM"

  Anne Dikilitaş, bir süre sonra Başbakan Erdoğan'ın tekrar aradığını belirterek, "Bu kez Başbakan, oğlumun pasaport işlemleri devam ettiği için hemen gelemeyeceğini söyledi. Daha sonra bana 'Merak etme teyze, oğlun elimizde sağ salim senin yanına gelecek. Ancak oğlun evli mi, evli değilse onu gelir gelmez evlendir' dedi. Ben de Sayın Başbakanıma 'tamam söz onu evlendireceğim' diye söz verdim. Şimdi oğlum gelirse önce onunla hasret gidereceğim sonra evlendireceğim" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir