Petrol
112.64
1.50%
Euro
17.6219
0.54%
Dolar
16.6381
0.68%
Altın
978
0.94%
Borsa
2549
0.79%
Bitcoin
353.175
-2.28%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Başbakan Yıldırım Beştepe'de konuştu

  Binali Yıldırım, Beştepe'deki konuşmasında,"Hayır diyen de 'evet' diyen de vatandaşlarımızdır, hepsinin kararı da makbulümüzdür." dedi.
  • 17.04.2017 - 20:59
  Başbakan Yıldırım Beştepe'de konuştu

  Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhurbaşkanlığı makamının yer aldığı ana binanın şeref kapısı önünde kurulan platform üzerinden vatandaşlara hitap etti.

  Yıldırım, halk oylamasında milli iradenin bir kez daha tecelli ettiğini belirterek, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin halk tarafından kabul edildiğini söyledi.

  Başbakan Yıldırım Beştepe de konuştu #1

  "YENİ BİR YOLUN BAŞLANGICINDAYIZ"

  Yıldırım, halkın sözünün üzerinde hiçbir sözün bulunmadığını, halkın ve milletin emanetini taşıdıklarını vurguladı:

  "Şimdi milletin aldığı karar gereği yeni bir yolun başlangıcındayız. Geleceğe güven içinde gitmek için milletimizin güvenini kazanmış siyasi irade olarak vatandaşlarımızın ve Türkiye'nin hizmetinde olacağız. Bize duyulan güven için, verilen onay için tekrar şükranlarımı sunuyorum."

  Başbakan Yıldırım Beştepe de konuştu #2

  REFERANDUMUN KAZANANI MİLLET OLMUŞTUR

  İçeride ve dışarıda Türkiye'nin demokrasisini tartışma konusu yapanların mahçup olduğuna dikkati çeken Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

  "Türkiye'yi gölgelemek, itibarını yaralamak isteyenleri halkımız mahçup çıkarmıştır. Referandum 'zafer ve hezimet' diye anlatılmamalı, yorumlanmamalı. Bu oylamanın kaybedeni yoktur, kazananı bütün millet olmuştur.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir