Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
315.222
0.07%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Başkent'te metro ve Ankaray'da 'virüs' temizliği

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla toplu ulaşım istasyonlarında dezenfeksiyon çalışması başlattı.
  • AA
  • 26.02.2020 - 09:24
  Başkent'te metro ve Ankaray'da 'virüs' temizliği

  Metro ve Ankaray'ın merkez istasyonu Kızılay'da gece yarısı çalışmalara başlayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, istasyon giriş ve çıkışları ile iç ve dış mekanlarda detaylı temizlik yaptı.

  ENFEKSİYON VE VİRÜSLERE KARŞI DEZENFEKTE

  Ankaralıların güvenli ve hijyenik bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak amacıyla hummalı bir temizlik çalışması yürüten ekipler, daha sonra viral enfeksiyon ve virüslere karşı dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

  Başkent'te metro ve Ankaray istasyonlarında 'virüs' temizliği İZLE

  İŞLERİ BİR KAT DAHA ARTTI

  Çalışmaları yerinde izleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, bütün dünyada üst solunum yolu enfeksiyonlarının gündemde olduğu bugünlerde, halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon işlerini bir kat artırdıklarını söyledi.

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #1

  "HALKIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUN"

  Bu kapsamda düzenli olarak yapılan genel temizlik işlemlerine dezenfeksiyon da ilave edildiğin belirten Aslan, "Halkımızın bu konuda içi rahat olsun. Biz günlük rutin temizlik işlemlerini bir üst seviyeye çıkardık, temizliği biraz daha detaylı yapıyoruz, dezenfeksiyonla bu temizlik işlemlerimizi kuvvetlendiriyoruz." diye konuştu.

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #2

  HER GECE YAPILACAK

  Sağlık İşleri Daire Başkanı Aslan, Ankaray ve metro istasyonlarının yanı sıra yolcu vagonları, teleferik hatları ve EGO otobüsleri ile halkın yoğun olarak kullandığı Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ve Aile Yaşam Merkezlerinin de her gece düzenli olarak dezenfekte edileceğini sözlerine ekledi.

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #3

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #4

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #5

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #6

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #7

  Başkent te metro ve Ankaray da virüs temizliği #8


  Görüş Bildir