Euro
11.0374
0.09%
Dolar
9.4923
0.13%
Altın
548.54
0.11%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
561.434
-3.53%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Başörtülü belediye başkanı olduğuna inanamadılar

  Konya’da, huzur evini ziyaret eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’yu gören bazı yaşlılar, başörtülü belediye başkanı şaşkınlığı yaşadı.
  • 12.01.2015 - 22:37
  Başörtülü belediye başkanı olduğuna inanamadılar

  Başörtülü belediye başkanı olduğuna inanamadılar #1

  AK Parti’den Meram Belediye Başkanı seçilen başörtülü Fatma Toru, huzurevinde kalanları ziyaret etti.

  Çeşitli hediyeler veren Toru, huzurevi sakinleriyle sohbet etti.

  Yalnız bırakıldığını söyleyerek ağlayan bir kadının gözyaşlarını silen Toru, “Biz, sizin çocuklarınızız. Her zaman yanınızdayız ve sürekli ziyaret etmeye çalışacağız. Sizin evladınız tek değil, Tüm Konya” dedi.

  Başörtülü belediye başkanı olduğuna inanamadılar

  YAŞLI ADAM, BAŞÖRTÜLÜ BAŞKANI GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

  Belediye yetkilileri ve parti yöneticilerinin de katıldığı ziyarette bazı huzurevi sakinleri başörtülü belediye başkanı görme şaşkınlığı yaşadı.

  Başörtülü bir kadının belediye başkanı seçilmesinin geçen yıllarda imkansız olduğunu, kamuda çalışamadığını söyleyen 84 yaşındaki Mustafa Yıldız, Başkan Toru’ya başarılar diledi.

  Başörtülü bir kadını belediye başkanı olarak görmenin kendisini şaşırttığını belirten Yıldız, Taşkentli Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de gurur duyduklarını söyledi.

  Başkan Toru, AK Parti hükümeti sayesinde başörtülü kadınların çalışma hayatının her alanında görev alabildiğini hatırlatarak “Geçmiş dönemde kimse rahat ibadet edemedi. Başörtüsü sorunu vardı, siz onları gördüğünüz için bunları söylüyorsunuz. Ama şuanda sorun yok. Meclise de girebiliyoruz, kamu kurum kuruluşlarında da çok rahat çalışabiliyoruz. Artık her alanda çok rahat çalışabiliyoruz” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir