Petrol
92.83
0.53%
Euro
18.2439
-0.01%
Dolar
17.9641
0.28%
Altın
1.025
0.36%
Borsa
2933
0.67%
Bitcoin
431.785
-0.48%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Şehit Başsavcı'nın soruşturmasında canlandırmalı keşif

  Başsavcı Mustafa Alper'in ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında kazaya karışan kamyonun benzeriyle keşif yapıldı.
  • Ajanslar
  • 16.05.2017 - 21:28
  Şehit Başsavcı'nın soruşturmasında canlandırmalı keşif

  Şehit Başsavcı nın soruşturmasında canlandırmalı keşif #1

  Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer tarafından yürütülen soruşturmada, uzman trafik ekipleri ve olay yeri inceleme ekiplerinin de görev aldığı canlandırmalı olay yeri keşfi yaptı.

  KAZA ANI CANLANDIRILDI

  Kazaya karışan kamyonun benzeriyle yapılan canlandırmalı keşifte Başsavcı Alper ve şoförü Akşehirli'nin yaşamını yitirdiği trafik kazasına karışan kamyonun molozları aldığı noktadan döküm noktasına kadar her an canlandırılarak tüm ayrıntılar kameralar tarafından kaydedildi.

  Canlandırma sırasında 98 model damperli kamyona, kazayı yapan kamyonun yükü kadar yükleme yapıldı.

  TÜM DETAYLAR KAYDA ALINDI

  Şoförün görüş açısını gösterecek şekilde kameranın da yerleştirildiği kamyonun güzergah boyunca yapacağı hızı, kazanın yaşandığı kavşağa girişi ve manevra kabiliyeti dahil tüm detaylar kayıt altına alındı.

  Kamyonun tahmini hızıyla kavşağa girdiğinde durma süresi ve fren izi, kavşak giriş ve çıkış noktası arasındaki zamanlama kaydedildi.

  Kazanın yaşanmaması durumunda kamyonun döküm noktasına varış süresi de kayıt altına alındı.

  Başsavcı Vekili Özüer'in canlandırma sırasında kamyonun şoför mahalline bindiği ve güzergah boyunca tüm süreçle ilgili bilgi aldığı keşifte, kamyona yerleştirilen kameranın yanı sıra kazanın meydana geldiği kontrolsüz kavşaktaki tüm senaryolar birebir polis ekipleri tarafından kamera görüntüleri ve fotoğraflarla belgelendi.

  KRİMİNAL İNCELEMEDEN GEÇİRİLECEK

  Canlandırma sırasında kaydedilen görüntülerle diğer bilgilerin yanı sıra kaza yapan kamyon ve makam otomobilinin de motor, elektronik ve mekanik aksamının kriminal incelemeden geçirileceği öğrenildi.

  Soruşturma kapsamında Başsavcı Alper'in hayatını kaybetmeden önce gittiği yerlerdeki bütün kamera kayıtları ile güzergahtaki kamera kayıtlarının detaylı bir şekilde incelendiği kaydedildi.

  KAZA NASIL OLMUŞTU

  Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in (48) içinde bulunduğu, makam şoförü Muzaffer Akşehirli'nin kullandığı 20 AB 548 plakalı otomobil, 10 Mayıs'ta Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna giderken Salihağa yolu üzerindeki kontrolsüz kavşakta Uğur Tufan (53) yönetimindeki 64 DL 821 plakalı hafriyat yüklü kamyonla çarpışmıştı. Kamyonun üzerine devrildiği otomobildeki Başsavcı Alper ile makam şoförü Akşehirli hayatını kaybetmiş, koruma polisi Ramazan Uğur yaralanmıştı.

  Kazadan sonra aracını terk ederek bir fabrika yakınından kaza yerini izleyen kamyon şoförü Uğur Tufan'ın ehliyetine alkollü araç kullanması nedeniyle bir ay önce el konulduğu öğrenilirken, şoför ile aracın sahibi Zeki Akyol gözaltına alınmış, pazar günü tutuklanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir