Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.320
2.22%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Batman'da bir iş yerine Müzakere ve Çözüm adı verildi

  Batman'da kaynak ustası Mehmet Göktay, iş yerine "Müzakere ve Çözüm" adını verdi.
  • AA
  • 15.02.2015 - 14:28
  Batman'da bir iş yerine Müzakere ve Çözüm adı verildi

  Batman da bir iş yerine Müzakere ve Çözüm adı verildi #1

  Batman'da kaynak ustası Mehmet Göktay, çözüm sürecinin beraberinde getirdiği huzur ortamının sürmesi konusundaki desteğini göstermek için iş yerine  "Müzakere ve Çözüm" adını verdi.

  "ÇÖZÜM SÜRECİ SÜRSÜN"

  Yaşanan çatışmalı ortam nedeniyle yıllardır barış içinde yaşamaya özlem duyan vatandaşlar çözüm süreci ile sağlanan huzur ikliminin sürmesini istiyor.

  Batman da bir iş yerine Müzakere ve Çözüm adı verildi #2

  Çözüm süreciyle sağlanan olumlu havanın devamından yana olan vatandaşlardan Göktay da (42), sürece verdiği desteği göstermek için daha önce tabelası bulunmayan Seyitler Mahallesindeki iş yerine isim olarak, "Müzakere ve Çözüm"ü seçti. Aldığı kararı 2 ay önce hayata geçiren Göktay, bu ismin yazıldığı tabelayı iş yerine astı. Tabela sokaktan geçen vatandaşların da dikkatini çekiyor.

  Batman da bir iş yerine Müzakere ve Çözüm adı verildi #3

  "MÜZAKERE VE ÇÖZÜM SÜRECİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ"

  Göktay, AA muhabirine, 15 yıldır kaynak ustası olduğunu, aynı zamanda demir doğrama işi ile de uğraştığını söyledi. Çözüm sürecinin getirdiği normalleşmenin etkisini işlerinde de hissettiğini ifade eden Göktay, bu huzur ortamının devam etmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti.

  "HERKES ELİNDEN GELENİ YAPMALI"

  "Bu ortamın bozulmaması ve barışın sağlanması için kimin elinden ne gelirse yapması lazım" diyen Göktay, kendisinin de iş yerine verdiği isimle bu görevini yerine getirmek istediğini dile getirdi. "Bu topraklarda çok acılar yaşandı. Bu müzakere ve çözüm sürecine sahip çıkmalıyız. Ben de içimden geldiği için desteğimi iş yerime astığım tabelayla gösterdim" ifadelerini kullanan Göktay, şunları kaydetti:

  "BİR CAN BU KADAR UCUZ OLMAMALI"

  "Terör olaylarından dolayı binlerce insan bu ülkede hayatını kaybetti. Bir can bu kadar ucuz olmamalı. İnsanlar ölmemeli, analar ağlamamalı. Kürtler de öldü, Türkler de öldü. Gençler gitti. Kim ne anladı, kim ne kar etti? Yine ağlayan analar ve babalar oldu. Gençlere yazık oldu. Artık gençlere sahip çıkmamız gerekiyor. Bu çözüme el atılması gerekiyor. Bu sorunun bir an önce sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşturularak barışla nihayete ermesi lazım. Hepimizin isteği budur. Bunu önce Allah'tan sonra tüm halklardan temenni ediyoruz."

  Göktay, kaynakçılık yaparken Kürtlerin ve Türklerin de bu şekilde kaynaşması gerektiğini düşündüğünü belirterek, "Yüzyıllarca bu topraklarda bir arada yaşayan tüm vatandaşlar, demiri kaynak yaptığımız gibi birbirlerine kaynaşarak, el ele verip sürece sahip çıkmalı" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir