Euro
11.1875
0.97%
Dolar
9.6091
1.15%
Altın
554.41
1.69%
Borsa
1.467
0.8%
Bitcoin
604.270
-1.36%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Batman'da DEDAŞ müdürünün odasını bastılar

  Batman'da havaların soğumasıyla birlikte elektrik kesintilerinin uzun sürmesine tepki gösteren 3 mahalle muhtarı ve mahalleli, DEDAŞ Müdürü Murat Dursun'un odasına zorla girdi.
  • 12.01.2015 - 16:25
  Batman'da DEDAŞ müdürünün odasını bastılar

  batman

  Batman 19 Mayıs Mahalle Muhtarı Mehmet Kolaldıran, Çarşı Mahalle Muhtarı Cemal Çerçel ve Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Ebedin Türkan ile birlikte yaklaşık 50 kişi, Batman DEDAŞ İl Müdürü Murat Dursun'un odasının kapısını zorlayarak içeri girdi. Burada tepkili grup ile Müdür Dursun arasında sert tartışmalar oldu.

  "GEREKİRSE BİNAYI YAKACAĞIZ"

  Günde 5-10 kez elektrik kesildiği ve uzun süre gelmediğini savunan 19 Mayıs Mahalle Muhtarı Mehmet Koladıran, "Yeter artık bu elektrik kesintilerden, esnaf iş yapamaz oldu. Trafoların fazları tam olarak devreye girmiyor. Her gece saatlerce karanlıkta kalmayı hak etmedik. Bundan sonra önlem alınmazsa gerekirse bu binayı yakacağız" dedi.

  Batman da DEDAŞ müdürünün odasını bastılar #2

  "DENETİM YAPMAKTA ZORLANIYORUZ"

  DEDAŞ İl Müdürü Murat Dursun da, bazı mahallelere kaçak kontrolü için giremediklerini belirterek, "Biz bazı mahallelere giremiyor, kaçak elektrik denetimini yapmakta zorlanıyoruz. Belki hala odun kömür sobası kuramayan evler var. Bu mahallelerde kaçak yüzde 80 civarındadır. Elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Sizden de kaçak elektriğin önlenmesi için destek istiyoruz" diye konuştu.

  Yaşanan tartışmaların ardından güvenlik ekipleri tarafları sakinleştirdikten sonra vatandaşlar ve muhtarlar binadan ayrıldı.

  Batman da DEDAŞ müdürünün odasını bastılar #3

  Batman da DEDAŞ müdürünün odasını bastılar #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir