Euro
10.1738
0.13%
Dolar
8.6702
0.06%
Altın
491.62
0.01%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
374.337
-8.78%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  Batman'ı solucan bastı

  Gercüş ilçesine bağlı iki köy, solucan istilasına uğradı.
  • 21.04.2012 - 03:14
  Batman'ı solucan bastı

  Batman ı solucan bastı #1

  Gercüş Kaymakamı Halit Mengi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların ihbarı üzerine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine talimat verildiğini belirterek, ''Gerekli önlemlerin alınması için yazışmaları yaptık'' dedi.

  Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner de, Kutlu köyünde solucan istilası olduğunu iddia ederek, Kaymakamlık ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile mücadele yürütüldüğünü ancak, ilaçlamanın etki etmediğini kaydetti.

  Geçen yıllarda da bu sorunun olduğunu anlatan Öner, ''Üç senedir bu sorun var. Bu sene Ulaş köyümüzde oldukça yaygınlaşmış durumda. İlaç kullanıyoruz ama yetersiz kalınıyor. Kaymakamlık Batman üniversitesinden yardım talebinde bulundu'' diye konuştu.

  Ulaş Köyü muhtarı Hüseyin Kardaş ise, türü henüz bilinmeyen bu solucanların 3 yıl önce köylerinde çıktığını ve her yıl bir önceki yıldan daha fazla artarak ortaya çıktıklarını bildirdi.

  Buna mutlaka bir çözüm bulunmasını istediklerini ifade eden Kardaş, ''Bir çare bulunması lazım. İnsanlar evlerinde kalamadıklarını söylüyorlar. Önlem alınmazsa köylüler köyü terk edecek. Kaymakamlık ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuruda bulunduk. Mutlaka bir çare bulunsun'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir