Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.591
-0.72%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Batmanlı Ernesto Che Guevara

  Batmanlı Birgül-Nihat Turğut çifti, 5 ay önce dünyaya gelen erkek çocuklarına Ernesto Che Guevara adını verdi
  • 13.02.2012 - 10:17
  Batmanlı Ernesto Che Guevara

  Batmanlı Ernesto Che Guevara #1

  Batman'da 2 yıl önce evlenen Turğut çifti, Dünya Barış Günü'ne denk gelen 1 Eylül 2011 tarihinde doğan erkek çocuklarına, 'Ernesto Cheguevara' adını verdi. Batman Nüfus Müdürlüğü'nden kimliği de çıkartılan Batmanlı Ernesto Cheguevara Turğut, bronşit, zature ve akciğer enfeksiyonu nedeniyle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne getirildi.

  DÜNYA BARIŞ GÜNÜ DOĞDU

  İki günden beri hastanede uzman doktorların hastalığı ile ilgili araştırma yaptığı minik Ernesto'nun babası işsiz 25 yaşındaki Nihat Turğut, "Ernesto Che Guevara'nın tüm yaşamı ile ilgili kitapları okudum. Ona hayran kaldım. 'Özgürlük Savaşçısı' diye bir kitabı var bende. Yaşam mücadelesi ve felsefesi beni çok etkiledi. Onu çok merak ediyordum. Evlenmeden önce bile eğer bir gün evlenir ve erkek çocuğum olursa adını Ernesto Che Guevara koyacağım diye düşünüyordum. Kısmet 2 yıl önce evlendim ve 2011 yılı Dünya Barış Günü'ne denk gelen 1 Eylül'de bir erkek çocuğum oldu. Adını da Ernesto Che Guevara koydum" dedi.

  Batmanlı Ernesto Che Guevara #2

  AKRABALARI KARŞI ÇIKTI

  Oğluna Ernesto Che Guevara adını vermesine yakınlarından bazılarının karşı çıktığını ancak daha sonra bunların da bu ismi kabul ettiğini anlatan baba Turğut, şunları söyledi:
  "Yakın çevremden tepkiler oldu, şaşıranlar oldu. Ama pek sıkıntı yaşamadım. Bunlar da zamanla alışarak bu ismi kabul etti. Kimliğini çıkarmak için gittiğim Nüfus Müdürlüğü'nde de sıkıntı yaşamadım. Görevliler önce şaşırdı ama herhangi bir zorluk çıkarmadılar. Oğluma Ernesto Che Guevara ismini verdiğim için ben de eşim de çok mutluyuz."

  MİNİK ERNESTO ZATÜRREE OLDU

  Turğut, minik Ernesto Che Guevara'nın rahatsızlanması üzerine Batman Özel Dünya Hastanesi'ne götürdüklerini belirterek, "Oğlum zatürree, bronşit ve akciğer enfeksiyonu tanısı ile 15 gün tedavi gördü. Ama oradaki doktorlar hastalıklarının araştırılması için bizi Diyarbakır'a sevkettiler. Alınan kan örnekleri tahlil ediliyor, hastalıkların sebebi araştırılıyor" diye konuştu.

  Asıl mesleği tornacılık olmasına rağmen uzun süreden beri işsiz olan baba Nihat Turğut, "İş bulamıyorum. Ağabeyim sigorta primlerini yatırıyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir