Euro
15.2390
-0.32%
Dolar
13.6325
0.31%
Altın
793.1010
-0.19%
Borsa
1965
0.71%
Bitcoin
504.800
-2.98%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Bayburt'ta yaylada mahsur kalan işçileri AFAD kurtardı

  Aydıntepe Yaylası'nda kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan işçileri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri kurtardı.
  • 04.11.2014 - 22:30
  Bayburt'ta yaylada mahsur kalan işçileri AFAD kurtardı

  bayburt afad

  Bir GSM şirketine ait baz istasyonundaki arızayı onarmak için akşam saatlerinde Aydıntepe ilçesi güzergahını kullanarak Trabzon'un Limonsuyu Yaylası'na gitmek isteyen Kadir Özdamar ile Nurullah Yücel, kar ve tipi nedeniyle araçlarının yoldan çıkması sonucu 2340 rakımlı Aydıntepe Yaylası'nda mahsur kaldı.

  Kara saplanan araçlarını kendi imkanlarıyla çıkarmaya çalışan Özdamar ile Yücel, daha sonra AFAD ekiplerinden yardım istedi. AFAD ekipleri kar yağışı ve tipi nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadıkları yayla yolunda, mahsur kalan işçilere ulaştı. Ekipler, kara saplanan aracı çekerek kurtardı. Özdamar ile Yücel, Aydıntepe ilçesine getirildi.

  BAZ İSTASYONUNA GİDİYORLARDI

  Kadir Özdamar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon'a bağlı Limonsuyu Yaylası'nda bir GSM şirketine ait baz istasyonuna gitmeye çalıştıklarını belirtti.

  Kar yağışı ve tipi nedeniyle araçlarının yoldan çıktığını ifade eden Özdamar, şunları söyledi:

  "Aydıntepe Yaylası'nda araç kayınca kara saplandık. Aracımızı çıkarmak için bir müddet çaba gösterdik. Daha sonra AFAD ekiplerinden yardım istedik. Onlar da Allah razı olsun gelerek bizi kurtardılar."


  Görüş Bildir