Euro
15.2317
-0.07%
Dolar
13.4795
0.02%
Altın
801.3540
0.03%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
501.446
0.43%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Bayrak dikme kavgası mahkemelik oldu

  Trabzon'da, tepeye bayrak dikme nedeniyle tartışan bölük komutanı ile emniyet müdür yardımcısı komiser, birbirlerinden şikâyetçi oldu.
  • 11.04.2016 - 08:57
  Bayrak dikme kavgası mahkemelik oldu

  Maçka Kaymakamlığı, 18 Mart Şehitler Haftası nedeniyle ilçenin en yüksek tepesine Türk bayrağı dikilmesini kararlaştırdı. Kaymakam Deniz Pişkin, görevi İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Komiser Engin A.’ya verdi. İddiaya göre İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Seyfettin G., törene katılmadı.

  ÜSTEĞMEN KOMİSERE KÜFÜR ETTİ

  Tören bitiminde de gittiği alanda, ilçeye dönen emniyet aracını durdurdu ve Komiser Engin A.’ya, “Jandarma mıntıkasında polisin ne işi var?” diye sordu. Engin A. da “Bayrak dikme törenine geldik. Görmüyor musun?” cevabını verdi. Yine iddiaya göre alandan ayrılan Engin A.’yı aynı gün akşam telefonla arayan Seyfettin G., “Seni bir daha mıntıkamda görürsem bak ne yapacağım” dedikten sonra küfür etti.

  Bayrak dikme kavgası mahkemelik oldu #1

  KOMİSER, SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEN SİTEM ETTİ

  Bir gün sonra Engin A. ise sosyal paylaşım sitesinde “Merak etme şanlı bayrağım, benim mıntıkamdan da görünüyorsun. Sana uzanan elleri buradan da kırarım. İcap ederse dibine kadar gelir, o direği bir yanına s....” yazdı. Komiser Engin A., bayrağın dikildiği alanda.

  BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

  Birbirlerinden şikâyetçi olan üsteğmen ve komiser, iddiaları reddetti. Soruşturmayı tamamlayan savcı, iki rütbelinin birbirlerine hakaret ettiği iddiasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası talep etti. İkilinin ceza almaları durumunda meslekten ihraçları da istenen iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.


  Görüş Bildir