Petrol
87.43
-0.08%
Euro
18.1595
0.01%
Dolar
18.4977
-0.04%
Altın
987.71
-0.02%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.114
-0.85%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Bayram dönüşü trafik çileye dönüştü

  Otobüsler, otogar girişinde kilometrelerce kuyruk oluştururken, duruma isyan eden yolcular ise valizlerini alarak yürümeyi tercih etti.
  • 07.10.2014 - 12:55
  Bayram dönüşü trafik çileye dönüştü

  oto

  Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren vatandaşlar bayramın 4. günü dönüşe geçti. TEM otoyolunda her bayram yaşanan manzaraların tekrarlanmasına sebep olan tatilciler trafiği felç etti. Uzunluğu 50 kilometreye ulaşan araç kuyrukları oluşan TEM otoyolunda, geçirdikleri bayram tatilinden İstanbul’a dönen vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

  Bayram dönüşü trafik çileye dönüştü İZLE

  YOL İKİ ŞERİDE DÜŞTÜ

  Özellikle TEM otoyolunun Gültepe Tüneller mevkisinde yolun iki şeride düşmesi, zaten yavaş akan trafiği daha da olumsuz etkileyerek kuyrukların uzamasına sebep oldu. D-130 karayolunu kullanarak Bursa yönünden gelen araçların İzmit’ten TEM otoyoluna katılmasıyla iyice artan trafik yoğunluğunda, araçların ilerleme hızı saatte 10 kilometreye kadar düşerken, bazı yerlerde trafiğin durduğu gözleniyor. Yoğun trafik içerisinde yaşanan trafik kazaları trafiği felç ederken, kaza yapan vatandaşlar emniyet şeridinde polis ekiplerinin gelmesini bekliyor.

  Bayram dönüşü trafik çileye dönüştü #2

  TEM otoyolunun Ankara istikametinde akıcı bir trafik gözlenirken, polis ekipleri yaşanabilecek olası sıkıntılara karşı otoyolda sürekli ring halinde önlemler alıyor. Yaşanan trafik yoğunluğunun bu gece de devam etmesi bekleniyor.

  İSKELELERDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

  Kurban Bayramı’nın son gününde dönüşe geçen tatilciler, Lapseki-Gelibolu ile Çardak-Gelibolu feribot iskelelerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

  Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde kurban bayramı sonrasında tatilcilerin dönüş çilesi başladı. Lapseki-Gelibolu ile Çardak- Gelibolu feribot seferlerini kullanarak Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmek isteyen tatilciler kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Lapseki ilçesinden geçen Bursa-Çanakkale kara yolu üzerinde tek şeridi işgal eden tatilciler gemi sırası bekliyor. 3 gemiyle sefer yapan Gestaş A.Ş. oluşan yoğunluk sebebiyle gemi sayısını artırdı.

  Araç kuyruğunda bekleyen vatandaşlar, güzel havayı fırsat bilip kordonda denizin keyfini çıkarıyor. Zabıta ekipleri ve trafik polisleri araç kuyruğunu eritmek için büyük gayret sarf ediyor.

  OTOGAR GİRİŞİNDE KİLOMETRELERCE KUYRUK OLUŞTU

  Uzun süren yolculukların ardından memleketlerinden İstanbul’a dönen vatandaşlar, otogarda da yoğunluk oluşturdu. Bayram dönüşünde Esenler Otagarı’na girmeye çalışan otobüsler kilometrelerce kuyruk oluştururken, otobüsteki yolcular otogara ulaşabilmek için saatlerce bekledi.

  Bayram dönüşü trafik çileye dönüştü #3

  YOLCULAR OTOBÜSTEN İNİP YÜRÜDÜLER

  Beklemekten sıkılan yolcular otobüslerden inerek yürümeyi tercih etti. Yasak olmasına otobüs sürücüleri vatandaşların ısrarı üzerine yol ortasında yolcuları indirmek zorunda kaldı. Otobüsten bavullarını alan yolcular, otogara yürüyerek gitti. Otobüslerden bavullarını alan vatandaşlar, demir bariyerleri aşarak karşı yolda taksilere binmek için tehlikeye aldırmadan karşıya geçti.

  ''SAATLERDİR BEKLİYORUZ''

  Her sene aynı çileyi çektiklerini belirten vatandaşlar, duruma "Trafik çok yoğun beklemekten sıkıldık. Çocuklarla perişan olduk. Çocuklar da durmuyor. Mecburen indik yürüyoruz. Saatlerdir bekliyoruz. İnmezsek daha da bekleyecektik. Her sene aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Buna çözüm bulunmasını istiyoruz" dediler.

  EK SEFERLER YAPILIYOR

  Otogarın bayram yoğunluğunu kaldıracak düzeyde olmadığını belirten otobüs sürücüleri ise "Bayramlarda ek seferler yapılıyor. Otogar yetersiz. Her sene aynı çileyi bizde yolcularla birlikte çekiyoruz. Yolcular perişan oldu. Çocuklar da perişan. Otogar ya Anadolu ve Avrupa olarak ikiye bölünsün yada biran önce yeni otogar yapılsın" ifadelerini kullandı.

  Bayram dönüşü trafik çileye dönüştü #4


  Görüş Bildir