Euro
9.4696
0.24%
Dolar
7.775
0.04%
Altın
460.05
-0.06%
Borsa
1.331
0.01%
Bitcoin
149.195
-1.23%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Bayram tatilinden dönüş çilesi

  9 günlük tatil'in son gününde otoyollar ve havalimanı çilesi devam ediyor.
  • 20.10.2013 - 19:43
  Bayram tatilinden dönüş çilesi

  Bayram tatilinden dönüş çilesi #1

  Atatürk havalimanı'nda yoğunluk nedeniyle özellikle dış hatlar terminali dönüş bölümünde neredeyse 1 km kuyruk oluştu. Pasaport kuyruğunda uzun süre beklemek zorunda kalan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. 

  SIKIŞAN TRAFİK VE UZUN ARAÇ KUYRUKLARI

  Bu tablo her yıl yaşanan durumu akıllara getirdi. Tatil için yurdun dört bir yanında hareket yaşanırken yoğunluk arttı ve her sene tatil dönüşü sıkışan trafik ve uzun araç kuyrukları gözler önüne geldi. "Yıl farklı ama durum aynı" yorumları yapıldı. 

  SON DURUM

  Bayram tatilinden dönen sürücüler nedeniyle TEM otoyolunun İstanbul yönünde de araç yoğunluğu devam ediyor.  TEM Otoyolu, D-100 ve D-130 karayolunun Gültepe rampası, Kandıra ve Hereke turnikeleri mevkisinde artan yoğunluk sebebiyle ulaşım zaman zaman durma noktasına geliyor. 

  Denetimlerini sıklaştıran Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kontrol noktalarında sürücüleri trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarıyor.  Yoğunluğun yarından itibaren normale dönmesi bekleniyor. 

  İSTANBUL OTOGARINDA YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR

  İstanbul Büyük Otogarı'nda dünden itibaren başlayan yoğunluk devam ediyor. Otogara giriş yapmak isteyen şehirlerarası otobüsler uzun kuyruklar oluşturdu. Bekleyişe dayanamayan yolcular ise eşyalarını da alarak otobüslerden indi. Vatandaşlar bagajlarıyla birlikte yürümek zorunda kaldı. 

  Kurban Bayramı sebebiyle verilen 9 günlük tatili memleketlerinde geçiren vatandaşların İstanbul'a dönüşleri devam ediyor. Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda da yoğunluk sürüyor. Otogara giriş yapmak isteyen şehirlerarası otobüsler, uzun kuyruk oluşturdu.

  Hem otobüs şoförleri hem de yolcular yaşanan trafik sıkışıklığına isyan etti. Kilometrelerce yol geldiğini dile getiren yolcu ve şoförler, otogara ise giremediklerini söyledi. 

  İZMİR YOLUNDA YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR

  Manisa'da İzmir-İstanbul ile İzmir-Ankara karayolunda bayram tatilinden dönen sürücüler nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanıyor. Kurban Bayramı tatilinden dönen sürücüler nedeniyle İzmir-Ankara ile İzmir-İstanbul yollarının geçtiği Manisa'da araç yoğunluğu oluştu. 

  Manisa Bölge Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, olabilecek kazaları engellemek ve trafik akışını rahatlatmak adına şehirlerarası yolların kent merkezinden geçtiği kavşaklarda görevlendirilen ek ekipler tarafından, yoğunluğa göre trafiğe yön veriliyor.   İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde de tatilcilerin dönmesi nedeniyle hareketlilik dikkat çekiyor. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir