Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
412.290
-0.74%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı

  Meteoroloji, Edirne ve Kırklareli için şiddetli yağış uyarısı yaptı.
  • 29.10.2012 - 16:53
  Bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı

  Bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Edirne ve Kırklareli çevreleri için şiddetli yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde şiddetli yağış beklendiğine dikkat çekilerek, "Yapılan son değerlendirmelere göre bugün Edirne ve Kırklareli çevrelerinde şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli, olunması gerekmektedir." denildi.

  Açıklamada, şiddetli yağışın gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği kaydedildi.

  SICAKLIK, İÇ VE DOĞU BÖLGELERDE 2 İLA 4 DERECE ARTACAK

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı bölgelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında, gece saatlerinde Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege ile İstanbul, Tekirdağ ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığının, ülkenin iç ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

  Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/s), Çanakkale, Gökçeada, Bozcaada ve Kuzey Ege kıyılarında zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların; Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında, gece saatlerinde Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege ile İstanbul, Tekirdağ ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

  Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos), Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), Çanakkale, Gökçeada, Bozcaada ve Kuzey Ege kıyılarında zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/s) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir