Petrol
94.94
-3.27%
Euro
18.2507
-0.82%
Dolar
17.9605
0.16%
Altın
1.027
-1.11%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.018
-0.54%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  BDP Van'da kutlu doğum etkinliği düzenledi

  Van'da BDP Kutlu Doğum Haftası'nı ilk kez açık alanda toplu olarak kutladı.
  • 20.04.2014 - 19:11
  BDP Van'da kutlu doğum etkinliği düzenledi

  BDP Van da kutlu doğum etkinliği düzenledi #1

  BDP ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK), yaklaşık 10 yıldır ağırlıklı HÜDA/PAR çevresinin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde düzenlediği "Hz. Muhammed'in doğum günü- Kutlu Doğum" etkinliklerine karşı bu yıl alternatif kutlama yaptı.

  BDP Van da kutlu doğum etkinliği düzenledi #2

  DİYARBAKIR'DAN SONRA VAN'DA DA KUTLANDI

  Dün Diyarbakır'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası kutlamasının ardından bugün de Van Kalesi arkasındaki Kültür Park'ta yapılan kutlamalara BDP Van İl Başkanı Musa İtah BDP'li belediye başkanları, BDP'li yöneticiler, STK temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kuran okunmasıyla başlayan programda, BDP İl Başkanı Musa İtahKürtçe yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

  KÜRTÇE MEVLİT VE İLAHİLER

  Program Kürtçe mevlit eşliğinde ilahilerle sürdü. Parti bayraklarının bulunmadığı kutlamada, ellerinde üzerinde Arapça 'Lailahe illallah Muhammed'in Resullalah' yazan flamalar taşıyan bir grup sık sık tekbir getirdi. 2 saat süren kutlamalar toplu dua okunmasıyla son buldu.

  MURADİYE'DE SEMA GÖSTERİSİ

  Van'ın Muradiye İlçesi'nde de Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında yapılan sema gösterisi büyük ilgi gördü. İmam Hatip Lisesi yemekhanesindeki etkinlikler Kuran okunmasıyla başladı. İlçe Müftüsü Selim Duman'ın açılış konuşmasının ardından Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Doç. Dr. Abdurrahman Candan, amel ile samimiyet arasındaki bağı anlattı.

  Müslümanın her hareketinde samimi ve doğru olması gerektiğini belirten Candan'a konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Selim Duman tarafından plaket verildi.

  Etkinlikler kapsamında en çok ilgi Muradiye İmam Hatip Lisesi semazenlerinin sema gösterisi oldu. Sahne küçük olduğu için üç semazenin yaptığı gösteri büyük bir ilgiyle izlendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir