Petrol
87.42
-0.09%
Euro
18.1803
0.13%
Dolar
18.4987
-0.04%
Altın
989.47
0.16%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.750
-0.57%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  BDP'li Ata: Nevruz ruhuna uygun kutlanacak

  BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Nevruz'un özüne ve ruhuna uygun bir şekilde kutlanacağını söyledi.
  • 15.03.2012 - 17:53
  BDP'li Ata: Nevruz ruhuna uygun kutlanacak

  BDP li Ata: Nevruz ruhuna uygun kutlanacak #1

  Batman Belediyesi önünde bir araya gelen ve aralarında BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata, BDP PM üyesi Osman Ergin, Belediye Başkanvekili Serhat Temel ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin bulunduğu grup, 'İradelerimiz hala tutuklu' yazılı pankartı açtı. Açıklamada, Belediye Başkanı Nejdet Atalay ve arkadaşlarının serbest bırakılması istendi.

  TUTUKLU VEKİLLERİ HATIRLATTI

  Basın açıklamasının ardından konuşan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, tutuklu arkadaşlarının aralarında olmamasının derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Ata, bahar aylarına girerken, ülkede yaşanacak sıcak gelişmelerin de takipçisi olacaklarını ifade etti.

  ORTADOĞU HALKLARININ BAYRAMI

  Nevruz'un özüne ve ruhuna uygun bir şekilde kutlanacağını kaydeden Ata, "Yasaklı her şeye itiraz ettiğimiz bir gün olacak. Bizim direniş bayramımız olduğunu biliyoruz, ama bu ülkede bu günü 'Nevruz' olarak kutlayanların da yaşadığını, yeni gün olarak da, bahar bayramı olarak da kutlayanların yaşadığını biliyoruz. Tüm Ortadoğu halklarının bayramı olduğunu biliyoruz. Bu ülkede 21 Mart'ta ve bugün dolayısıyla farklı günlerde bir arada olacak. Bayramı kutlayacak olan herkesin, hangi dilde, hangi etnik kimlikten, hangi inançtan olursa olsun gününü, bayramını kutluyoruz." şeklinde konuştu.

  Grup konuşmanın ardından 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.


  Görüş Bildir