Petrol
93.75
-1.42%
Euro
18.2064
-0.26%
Dolar
17.9647
0.04%
Altın
1.025
-0.20%
Borsa
2878
0.75%
Bitcoin
435.183
-0.40%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  BDP'nin Diyarbakır'da düzenlediği yürüyüşte olay çıktı

  Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde geçtiğimiz yıl Öcalan'ın Türkiye getirilişinin protesto edildiği olayda ölen Şahin Öner'in ölüm yıl dönümünde BDP tarafından düzenlenen yürüyüşte olaylar çıktı.
  • 10.02.2014 - 17:20
  BDP'nin Diyarbakır'da düzenlediği yürüyüşte olay çıktı

  BDP nin Diyarbakır da düzenlediği yürüyüşte olay çıktı #1

  10 Şubat 2013 günü Şehitlik semtinde Abdullah Öcalan’ın Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünün protesto edildiği olayda hayatını kaybeden Şahin Öner, bugün BDP'nin düzenlediği yürüyüşle mezarı başında anıldı.

  BDP’nin düzenlediği yürüyüşte olaylar çıktı-izle

  EMNİYET BİNASINA SALDIRI

  Benusen Mahallesi'nde bir araya gelen BDP'liler Öner'in öldüğü yere ve ardından mezarı başına gitti. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Fırat Anlı’ın ve yaklaşık 300 kişinin katıldığı yürüyüş Öner'in mezarında son buldu. Duaların okunmasıyla anılan Öner'in anma programının ardından Şehitlik Mezarlığı bitişiğinde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasına göstericiler tarafından saldırı yapıldı. Yaşanan gerginlikte bir polis göstericiler tarafından darp edildi.

  BDP nin Diyarbakır da düzenlediği yürüyüşte olay çıktı #2

  POLİSTEN TOMA'LI MÜDAHALE

  Panzer ve TOMA’lara el yapımı bomba, taş ve havai fişekli saldırı yapan göstericilere polis bir süre müdahale etmedi. Yapılan çok sayıda uyarının ardından saldırılarını sürdüren göstericilere polis müdahale etti. Tazyikli su ve biber gazıyla yapılan müdahalenin ardından göstericiler ara sokaklara kaçtı. Diğer yandan BDP'nin düzenlediği yürüyüş güzergahlarında esnafın kepenk kapattığı dikkat çekildi.

  BDP nin Diyarbakır da düzenlediği yürüyüşte olay çıktı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir