Euro
10.3908
-0.15%
Dolar
8.6917
-0.2%
Altın
498.03
0.2%
Borsa
1.409
-0.16%
Bitcoin
297.700
4.30%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Bekir Pakdemirli: Kuraklıktan dolayı herhangi bir kıtlığımız olmayacak

  Bekir Pakdemirli, kuraklıktan dolayı herhangi bir üründe eksiklik yaşanmayacağını, bununla ilgili tüm tedbirlerin alındığını belirtti.
  • İHA
  • 24.05.2021 - 23:42
  • Güncelleme : 25.05.2021 - 02:25
  Bekir Pakdemirli: Kuraklıktan dolayı herhangi bir kıtlığımız olmayacak

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde üretici birlikleri ve ziraat odaları başkanlarıyla bir araya geldi.

  TARIM SEKTÖRÜNDEKİ BÜYÜME YÜZDE 4,8

  Koronavirüs sürecinde Türkiye’de önemli bir problem olmadığını belirten Pakdemirli, geçen yıl koronavirüse rağmen Türkiye’nin yüzde 1,8 büyüdüğünü, tarım sektöründeki büyümenin de yüzde 4,8 olduğunu aktardı.

  Eylülden sonra aşı meselesinin hallolmasıyla hayatın tamamen normale dönmesini beklediklerini ifade eden Bakan Pakdemirli, ”Bu dönemde bazı yönlerimizde eksiklik, bazı yönlerimizde fazlalıklar yaşadık. Bunların sıkıntılarını hep beraber çektik ve kısa bir süre daha belki bazı sıkıntılar çekmeye de devam edeceğiz ama genel itibarıyla da tarımda çok önemli bir problem kalmamıştır” dedi.

  126 TON BİTKİSEL ÜRETİM YAPILDI

  Koronavirüs sürecinde Bakanlık olarak yüzde 50, belki yüzde 100 daha fazla çalıştıklarını kaydeden Pakdemirli, bütün gayelerinin hem üreticinin nefes alması hem de tüketicinin ulaşılır bir şekilde iyi kalitedeki ürünlere ulaşabilmesi olduğunu söyledi.

  Geçen yıl Cumhuriyet tarihinin bitkisel üretim rekorunu kırdıklarını da belirten Pakdemirli, 126 milyon ton bitkisel üretim yaptıklarını anlattı.

  Bekir Pakdemirli: Kuraklıktan dolayı herhangi bir kıtlığımız olmayacak #1

  KURAKLIKLA İLGİLİ TÜ TEDBİRLER ALINDI

  Bu yıl üretimin kuraklıktan bir miktar etkileneceğini ifade eden Bakan Pakdemirli, "Kuraklığımız var, ister istemez bu kuraklıktan etkileneceğiz ama bundan minimum derecede etkilenmenin yollarını arıyoruz ve bundan etkilenenleri de nasıl TARSİM haricinde daha fazla koruyabiliriz, bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmalar yapıyor. İl ve ilçelerde hasar tespitlerimiz de sürüyor ama Allah’a bin şükür olsun ki kuraklıktan dolayı herhangi ne bir kıtlığımız olacak ne de herhangi bir üründe eksikliğimiz olacak. Bununla ilgili tüm tedbirlerimizi başta Toprak Mahsulleri Ofisi olarak aldık ve bu işi yönetmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

  Bekir Pakdemirli: Kuraklıktan dolayı herhangi bir kıtlığımız olmayacak #2

  Bekir Pakdemirli: Kuraklıktan dolayı herhangi bir kıtlığımız olmayacak #3

  Bekir Pakdemirli: Kuraklıktan dolayı herhangi bir kıtlığımız olmayacak #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir