Petrol
84.42
1.88%
Euro
17.6908
-0.24%
Dolar
18.4427
-0.18%
Altın
965.94
0.31%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
355.389
-0.10%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  Belediye Meclisi'nde Sibel Can kavgası

  Ünlü sanatçının festivalde sahne almak için alacağı ücret Belediye Meclisi'nde tartışmaya neden oldu..
  • 07.06.2012 - 08:56
  Belediye Meclisi'nde Sibel Can kavgası

  Belediye Meclisi nde Sibel Can kavgası #1

  Antalya'nın Finike İlçesi'nde bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek 'Finike Festivali'nin 326 bin liralık bütçesinden 160 bin liranın Sibel Can için ayrılması, MHP'li belediye meclis üyeleri tarafından 'savurganlık' olarak nitelendirildi.

  SİBEL CAN'A 160 BİN TL ÜCRET

  Finike Belediyesi'nin haziran ayı olağan meclis toplantısında, 28 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 24'üncü Finike Festivali'nde konser verecek sanatçı Sibel Can'ın alacağı ücret, krize neden oldu. Finike Belediye Başkanı AK Partili Nail Dülgeroğlu başkanlığında toplanan mecliste, gündeme ilişkin 6 madde görüşüldü. Toplantıda soru önergesi veren MHP'li 3 meclis üyesi, festival için ayrılan bütçeyi eleştirdi. Festival için ayrılan bütçenin 326 bin lira olduğuna dikkat çekilen soru önergesinde, "Daha uygun fiyata sanatçı seçimi mümkünken en pahalı sanatçı seçilerek 160 bin liranın bir sanatçıya ayrılması savurganlık değil midir" denildi. MHP'li Meclis Üyesi Ertürk Yazar, festivalin son günü 1 Temmuz'da sahneye çıkacak Sibel Can için ayrılan bütçeyi 'savurganlık' olarak nitelendirdi.

  'SAVURGANLIK OLARAK GÖRMÜYORUM'

  MHP'li üyelerin önergesi üzerine açıklama yapan Başkan Nail Dülgeroğlu, festivalin bölgede yaşayan 50 bin kişinin beğenisini kazandığını ve pek çok bölgeden gelen insanın festivali büyük beğeniyle izlediğini kaydetti. Festivalde, halkın beğeniyle izlediği sanatçılara ödenecek paranın 'savurganlık' olarak görülmemesi gerektiğini anlatan Dülgeroğlu, şöyle dedi:

  "Festivali 24 yıldır yapıyoruz ve kaliteyi düşürmeyelim diye özen gösteriyoruz. Ücretsiz verilen halk konserlerinde vatandaşların isteklerini de dikkate alarak hareket ediyoruz. Ayrıca festival gelirleri, giderlerle denk düşüyor. Festival gelirlerini, konser için getirdiğimiz sanatçılar da şekillendiriyor. Esnaf önce programı öğreniyor ve halkın talep edip, etmeyeceğini dikkate alarak stant kiralıyor. Dolayısıyla festivalden elde ettiğimiz gelirlerle vatandaşların birkaç gün hoş vakit geçirmesini sağlamış oluyoruz."


  Görüş Bildir