Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
714.186
2.25%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Beşiktaş'ta freni boşalan otobüs kaldırıma çıktı

  İstanbul Beşiktaş'ta freni boşalan yolcu otobüsü kaldırımı aşarak ağaçlık alana girdi.
  • 05.09.2014 - 14:09
  Beşiktaş'ta freni boşalan otobüs kaldırıma çıktı

  Beşiktaş ta freni boşalan otobüs kaldırıma çıktı #1

  Saat 12.00 sıralarında Beşiktaş Vişnezade Mahallesi Prof. Dr. Bedri Karafakioğlu Caddesi üzerinde meydana gelen kazada; Beşiktaş istikametine gitmekte olan Hafız Güzel yönetimindeki yolcu otobüsünün aniden freni boşaldı.

  FRENİ BOŞALDI, KALDIRIMA ÇIKTI

  Önündeki yakıt tankerine çarpmamak için otobüs direksiyonunu kıran tecrübeli şoför, aracı kaldırıma çıkarttı. Kaldırımı aşan otobüs, ağaçlık alanda durabildi. Kazada şok yaşayan yolcu otobüsü şoförü baygınlık geçirdi.

  ŞOFÖR BAYGINLIK GEÇİRDİ

  Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri şoför güzele ilk müdahaleyi otobüsün içinde yaptı. Otobüste bulunan yolcular ise sağlık ekipleri gelene kadar şoför Güzel'i ayıltmaya çalıştı. Hastaneye gitmeyi kabul etmeyen şoför, yaşananları gazetecilere anlattı.

  Beşiktaş ta freni boşalan otobüs kaldırıma çıktı #2

  "ÖNÜMDEKİ TANKERE VURMAMAK İÇİN DİREKSİYONU KIRDIM"

  Kazanın duraktan yeni çıktıktan sonra meydana geldiğini söyleyen Hafız Güzel, "Otobüste fren ışığının yandığını gördüm. Frene bastım durduramadım otobüs. El frenini çektim ama freni patladı sanırım. Önümde tanker vardı. Tankere vurmamak için hesap yaptım. Arabayı sola kırdım tekrar el frenini çektim. Yine durduramadık ve buraya girdik" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir