Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
580.451
-1.56%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Beton mikserine yuva yapan sığırcık

  Kars'ta beton mikserinin motor kısmına yuva yapan sığırcık, 5 yavru çıkardı. Durumu fark eden şoför, aracı çalıştırmaktan vazgeçti.
  • DHA
  • 23.06.2019 - 10:35
  Beton mikserine yuva yapan sığırcık

  Organize Sanayi Bölgesi'nde yaklaşık bir aydan beri park halinde bulunan beton mikserinin motor kısmına, sığırcık kuşu yuva yaptı.

  Kuş, yumurtalardan 5 yavru çıkardı. Şoför Zafer Salduz, aracı çalıştırmaya geldiğinde motor bölümünden gelen kuş seslerini duyunca kaputu açtı. Yavru sığırcıkları gören Salduz, aracını çalıştırmaktan vazgeçti. Sığırcık ve yavruları, sanayi esnafının da ilgi odağı haline geldi.

  Beton mikserine yuva yapan sığırcık #1

  "MOTORU ÇALIŞTIRSAYDIM HEPSİ ÖLÜRDÜ"

  Zafer Salduz, "İşe başlamak için aracımın başına geldiğimde sığırcık yavrularını fark ettim. Yavrulara kıyamadım. Motoru çalıştırsaydım, hepsi ölürdü. Annesinin çırpınışları ve mücadeleleri içimi burktu. Bunun üzerine aracın yerini bile değiştirmemeye karar verdim. Eğer yerini değiştirsem, anne yuvayı bir daha bulamazdı. Hatta yuvayı başka bir yere taşımayı düşündük, ama yine de yapamadım. Onlar uçuncaya kadar aracı çalıştırmayacağım." dedi.

  Tamirci Hüseyin Akbulut da yavru sığırcıkların büyüyüp yuvadan uçarak ayrılıncaya kadar sahip çıkacaklarını belirterek, yavru kuşlara 'Beş kardeşler' adını verdiklerini söyledi.

  Beton mikserine yuva yapan sığırcık #2

  Beton mikserine yuva yapan sığırcık #3

  Beton mikserine yuva yapan sığırcık #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir