Petrol
112.94
0.80%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.218
-3.05%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Beylikdüzü'nde 6 bin kişi Kocatepe figürünü canlandırdı

  İstanbul Beylikdüzü'nde toplanan 6 bin kişi Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk'ün Kocatepe'de ortaya çıkan figürünü canlandırdı.
  • 28.10.2014 - 20:25
  Beylikdüzü'nde 6 bin kişi Kocatepe figürünü canlandırdı

  Beylikdüzü nde 6 bin kişi Kocatepe figürünü canlandırdı #1

  Beylikdüzü''nde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne kaydını yaptıran vatandaşlar, Atatürk'ün Kocatepe figürünü oluşturmak için Adnan Kahveci Mahallesi'ndeki Kapalı Pazar önünde bir araya geldi.

  6 BİN KİŞİ BİR ARAYA GELDİ

  Aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 6 bin kişi, başlarında Atatürk şapkası ve üzerlerinde Atatürk tişörtleriyle, siyah şemsiyeler açarak, Atatürk'ün Kocatepe'deki tarihi figürünü canlandırdı. Figürün tepeden görüntüsü ise ilginç bir tablo oluşturdu.

  "CUMHURİYET BEYLİKDÜZÜ'NDE COŞKU DOLU KUTLANACAK"

  Figürün oluşturulması için elinde şemsiyesi ile yerini alan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, insanların bu organizasyonun parçası olmak istediklerini belirterek, “Eğer biz Mustafa Kemal'iz diyorsanız gelin dedik ve gelen vatandaşlarımızla güzel bir siluet ortaya çıkardık. Beylikdüzü'nde ilk denemeydi, çok da güzel oldu. Seneye daha güzel olacağına inanıyoruz. Cumhuriyet Bayramı Beylikdüzü'nde coşku dolu kutlanacak. Biz bugün varsak, Türkiye huzurluysa, ülkemiz huzurun teminatı olmanın adayı ise, bunun tek sebebi var. Bunu Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Daha çok güzel bayramlar kutlayacağız. Nice bayramlara" diye konuştu.

  Beylikdüzü nde 6 bin kişi Kocatepe figürünü canlandırdı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir