Dolar
7.335
-0.0367%
Euro
8.6143
-0.0162%
Altın
2028.94
0.0675%
Borsa
1075.52
1.4077%
G. Altın
477.735
-0.1492%
Bitcoin
86711.16
-0.4461%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Beyoğlu'nda İsveçli turiste tecavüz iddiası

  İsveçli turist evine gittiği gencin kendisine tecavüz ettiğini ileri sürerek şikayetçi oldu.
  • 22.01.2013 - 09:55
  Beyoğlu'nda İsveçli turiste tecavüz iddiası

  Beyoğlu nda İsveçli turiste tecavüz iddiası #1

  Turist olarak İstanbul'daki arkadaşlarının yanına gelen İsveçli M.B. adlı genç kadın, Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nde yürürken, yanına S.B. adlı Türk genci yaklaştı ve İngilizce "Merhaba" dedi. Önce birlikte yürüyen ikili, sonra bir bara gidip, alkol aldı.

  "BİR ŞEY YAPMAYACAĞIM"

  Habertürk'ten Hayati Arıgan'ın haberine göre, S.B., bar çıkışında genç kadına, "Evime gelir misin?" diye sordu. Ancak genç kadın teklifi reddetti. S.B. "Bir şey yapmayacağım" diyerek İsveçli kadın turist kolundan tutup, taksiye bindirdi. S.B., 4 bira daha aldı.

  2 KEZ CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİ

  İddiaya göre genç kadın evde kendisini öpmeye çalışan S.B.'ye karşı koydu. Ancak S.B. evin kapısını kilitleyerek, M.B.'nin isteği dışında 2 kez cinsel ilişkiye girdi. S.B., sabaha karşı bir taksi çağırarak, M.B.'yi arkadaşlarının evine yakın bir yere bıraktı. İsveçli turist bir saat uyuduktan sonra ise başından geçenleri arkadaşlarına anlattı.

  ZORLA YATAĞA ATTI

  M.B., Türk arkadaşlarıyla birlikte Taksim Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. Daha sonra da S.B.'nin Fatih'teki evini polislere gösterdi. S.B.'nin evinde ağzını kapatarak zorla ilişkiye girdiğini anlatan İsveçli M.B., "Taksiye kolumdan tutarak, bindirip beni evine götürmek için ikna etti. Zorla yatağa yatırıp iççamaşırımı çıkardı. Bağırmaya başlayınca ağızımı kapatarak zorla bir saat ilişkiye girdi. Gitmek için yalvardım, benimle bir kez daha ilişkiye girdikten sonra taksiyle beni bıraktı. Şikayetçiyim" dedi.

  "HER ŞEY RIZAMIZLA OLDU"

  Polisin gözaltına aldığı S.B. ise "Kendi isteğiyle evime geldi. İki kez isteğimizle birlikte olduk. İlişki sırasında hiçbir şekilde darp ve zorlamada bulunmadım. Telefonuma numarasını kaydetti. Evine bırakırken taksinin kapısını çarparak agresif davrandı. Her şey rızamızla oldu" diye konuştu.

  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, M.B.'nın ifadesi ve olayın hemen ardından şikayetçi olmasını gözönüne alarak, S.B. hakkında "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve cinsel saldırı" suçlarından 9 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

  Görüş Bildir