Petrol
88.78
4.28%
Euro
18.2258
0.49%
Dolar
18.5429
0.22%
Altın
1.005
1.78%
Borsa
3372
6.05%
Bitcoin
363.966
1.33%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Beyoğlu'nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler

  İstiklal Caddesi'nde toplanan grup, sloganlarla yürüyerek Özgecan Aslan'ın ölümünü protesto etti.
  • Haber Merkezi
  • 14.02.2015 - 14:47
  Beyoğlu'nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler

  taksim

  Çağ Üniversitesi'nde psikoloji bölümü 1. sınıfta okuyan Özgecan Aslan, evine gitmek için bindiği minibüsün şoförü Ahmet Suphi A. (26) tarafından bıçaklanarak öldürülmüş, daha sonra şoför Ahmet Suphi A. babası N.A. (50) ve arkadaşı F.G. (20) tarafından üzerine benzin dökülerek yakılmıştı.

  PANKARTLARLA YÜRÜDÜLER

  Tüm bu gelişmeler üzerine sosyal medyada örgütlenen çoğunluğu kadınlardan oluşan grup Beyoğlu'nda toplanarak yürüyüş yaptı. Sloganlar atarak, vahşi cinayeti kınayan kadınlar cadde boyunca ellerinde pankartlarla yürüdüler. Yürüyüşe katılanların arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Melda Onur, şarkıcı Demet Akalın ile eşi Okan Kurt da vardı. Demet Akalın, "Cumhurbaşkanı’na, İçişleri Bakanı’na mektup yazacağım. Artık sözün bittiği yerdeyiz" dedi.

  Demet Akalın: Bün akşamdan beri uyuyamadım İZLE

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #2

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #3

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #4

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #5

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #6

  TARSUS'TA EYLEM

  Öte yandan sosyal medyada örgütlenen Tarsuslular da bugün kentin en işlek caddesinde toplanarak yürüyüş yaptılar. Sloganlar atarak, vahşi cinayeti kınayan Tarsuslular cadde boyunca ellerinde pankartlarla yürüdüler.

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #7

  Yürüyüşte ‘Kadınlar sokağa hesap sormaya’, ‘Kadınlar sokağa dayanışmaya’, kadın şiddetine son’, ‘uyuyor musun kadın katliamı var’, ‘Hepimiz Özgecan’ız’ ve ‘Kadın yaşam özgürlük’ sloganı attılar.

  "NEFRETLE KINIYORUZ"

  Grup adına bir konuşma yapan Eğitim Sen Tarsus Şube Başkanı Yasemin Yücel, cinayet olayını nefretle kınadıklarını belirterek, tüm kadın cinayetlerinin sorumlusunun hükümet olduğunu savundu.

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #8

  "HEPİMİZ ÖZGECANIZ"

  "Hepimiz Özgecanız" diyen Yücel, “Bunlar münferit olaylar değildir, bazen yolcu otobüsünde, bazen yolcu duraklarında, bazen sokak ortasında Türkiye’de her gün beş kadın öldürülüyor. Bizler başka Özgecanların ölmesini istemiyoruz. Bu iktidarın yakasına yapışacağız, hesap soracağız" şeklinde konuştu.

  Daha sonra geniş güvenlik önlemleri altında yapılan yürüyüş olaysız bir şekilde sona erdi.

  Beyoğlu nda Özgecan için sloganlarla yürüdüler #9


  Görüş Bildir