Beyoğlu'nda tek katlı gecekondu yandı

Yangın, saat 20.00 sıralarında Beyoğlu Sütlüce Uzun Bayır Sokak’ta bulunan tek katlı bir gecekondu binada meydana geldi.

İddiaya göre, Suriyeli bir ailenin yaşadığı gecekonduda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Evden yükselen alevlerin içerideki eşyalara sıçraması sonucu yangın evin her tarafını sardı.

Beyoğlu'nda tek katlı gecekondu yandı

YANGIN KISA SÜREDE KONTROL ALTINA ALINDI

Gecekondudan yükselen alevleri fark eden çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri hızlı bir şekilde müdahalede ederek evdeki yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Yangının kontrol altına alınması üzerine ekipler, evin çatısındaki kiremitleri kırarak duman tahliyesine başladı.

Beyoğlu'nda tek katlı gecekondu yandı

UZUN SÜRE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Öte yandan yangın sırasında evde olmadığı öğrenilen Suriyeli aile, yangını haber alır almaz evinin bulunduğu sokağa geldi. Çaresiz aile evlerinin aşağısında söndürme çalışmalarını bekledi. Aileden genç bir kadın ise uzun süre gözyaşı döktü.

Beyoğlu'nda tek katlı gecekondu yandı

İTFAİYE HEMEN GELDİ

Yangını Ayhan Kurtoğlu isimli bir vatandaş, "Yangını taksi durağından gördüp geldim. İçeride çocuklar var zannettim ama kimse yokmuş. Ondan sonra itfaiyeye haber verdik. İtfaiye de geldi, müdahale etti. İçeride yaşayanlar vardı ama yangın sırasında içeride değillermiş” dedi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Polis ekipleri yangınla ilgili inceleme başlattı.