Dolar
6.8656
0.0699%
Euro
7.7483
-0.3459%
Altın
1803.56
-0.3128%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
398.091
-0.2058%
Bitcoin
63260.52
-1.7699%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Bigem'in katili ifade verdi: Beni topluma kazandırın

  Bolu'da, 21 yaşındaki Bigem Çubukçuoğlu'nu öldüren 36 yaşındaki Ayşe Kalkan, mahkemede ifade verdi.
  • 06.06.2014 - 16:33
  Bigem'in katili ifade verdi: Beni topluma kazandırın

  Bigem'in katili ifade verdi: Beni topluma kazandırın #1

  Olay, önceki akşam, Borazanlar Mahallesi Hürriyet Caddesi'nde meydana geldi. Bolu Defterdarlığı'nda memur Ayşe Kalkan, Bigem Çubukçuoğlu'nu boğazına bıçağı saplayarak öldürdü. Adliyeye sevk edilen Ayşe Kalkan cinayeti itiraf etti, 8 ay önce İstanbul'dan Bolu'ya atandığını anlatırken de şöyle dedi:

  "GÜZEL KIZLARDAN NEFRET EDİYORUM"

  "4 yıldır eşimden ayrı yaşıyorum. Bana çocuğumu göstermiyorlar. Bolu'ya geldiğimden bu yana da tek başıma yaşıyorum. Van'da bulunduğum 2005 yılında bir erkekle ilişkim vardı. Uzun süren ilişki sonunda ayrıldıktan sonra bana zarar vereceğini düşünerek paranoyaya kapıldım. Herkesten nefret etmeye başladım. O adamın bana zarar vermesinden korkuyordum. Bu yüzden çantamda sürekli bıçak taşımaya başladım. Cadde de yürürken tüm insanlar üzerime gelip bana zarar verecekmiş gibi geliyor." Kalkan, öldürdüğü Bigem Çubukçuoğlu ile yanındaki kız arkadaşlarını Van'daki erkek arkadaşının sevgilileri olduğunu zannettiğini söyledi. Kalkan, ifadesinde şöyle devam etti: "Üzerime doğru gelip bana zarar verecekler zannettim. 3 kızı erkek arkadaşımın bana zarar vermek için gönderdiğini düşündüm. Erkek arkadaşımın Bolu'ya gelerek tüm güzel üniversiteli kızlarla birlikte olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden güzel kızlardan da nefret ediyorum. Yoluma devam ederken karşılarıma çıkınca bana saldıracaklarını düşünerek onlara saldırdım. Çantamdan çıkardığım bıçağı genç kıza sapladım ama nerelerine sapladığımı hatırlamıyorum. Olaydan sonra çantamı alarak kaçarken telefonumu düşürdüm. Olaydaki kızı önceden tanımıyorum."

  Bigem'in katili ifade verdi: Beni topluma kazandırın #2

  TEDAVİ OLMAK İSTİYORUM

  Hakim karşısında sürekli ağlayarak tedavi olmak istediğini söyleyen Kalkan, "Memuriyet hayatıma devam etmek istiyorum. Beni topluma kazandırın. Benim tedavi olmamı sağlayın. Hastaneye yatıp tedavi olmak istiyorum" dedi. Ayşe Kalkan tutuklanarak Bolu T Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

  Görüş Bildir