Euro
9.6154
-0.69%
Dolar
8.0209
-0.62%
Altın
455.91
1.24%
Borsa
1.408
-0.1%
Bitcoin
503.901
-2.26%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C

  Bilal Erdoğan RTE Üniversitesi toplantısına katıldı

  Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, babasının isminin verildiği üniversitedeki toplantıya katıldı.
  • 20.04.2013 - 18:26
  Bilal Erdoğan RTE Üniversitesi toplantısına katıldı

  Bilal Erdoğan RTE Üniversitesi toplantısına katıldı #1

  Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Genişletilmiş Mütevelli Heyeti ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da heyette yer aldı.

  İLK TOPLANTI YAPILDI

  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı Genişletilmiş Mütevelli Heyeti ilk toplantısını rektörlük binasında gerçekleştirdi. Toplantıya Mütevelli Heyeti Başkanı Kültür eski Bakanı İsmail Kahraman ile mütevelli heyeti üyeleri Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve bazı işadamları katıldı.

  "ÜNİVERSİTEMİZ DÜNYA ÇAPINDA BİR ÜNİVERSİTE HALİNE GELECEK"

  RTEÜ Geliştirme Vakfı Genişletilmiş Mütevelli Heyeti Başkanı Kültür eski Bakanı İsmail Kahraman, açılışta yaptığı konuşmada, üniversitenin ismine uygun dünya çapında bir üniversite haline geleceğini belirtti. Kahraman şunları söyledi; "Bu hususta neler yapmalıyız, çalışmalarımız neler olmalı, hangi hedeflere nasıl yürümeliyiz bu noktada fikir alış verişinde bulunacağız. Vakfımız Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin gelişmesine katkıda bulunacak. Güçlü bir vakıf olarak, güçlü bir üniversiteyi inşa etmek için elinden geleni yapacak. Tıp, İlahiyat ve Mühendislik sahasında sözü geçen, diploması aranan bir üniversite olma hedefimiz var."

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da Rize'de başarı gösterecek bir üniversitenin sadece bölgede, ülkede ve Türkiye'de değil dünya ülkelerinde söz sahibi olacağını belirtti, "Üniversitemiz insanlığa yararlı sonuçlara hizmet edecek üretimler ortaya koyacaktır" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir