Euro
15.0121
-3.31%
Dolar
13.2385
-3.16%
Altın
755.21
-3.02%
Borsa
1.852
2.32%
Bitcoin
767.294
2.30%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Bilal Erdoğan tarihi medresede ok atışı yaptı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Hakkari'deki tarihi medresede "Ya hakk" diyerek iki tane ok attı.
  • DHA
  • 27.05.2015 - 17:34
  Bilal Erdoğan tarihi medresede ok atışı yaptı

  Bilal Erdoğan tarihi medresede ok atışı yaptı #1

  Okçular Vakfı tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Fetih Kupası'nın tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Hakkari'nin Biçer Mahallesi'ndeki Tarihi Meydan Medreresi'nde gerçekleştirildi.

  BİLAL ERDOĞAN HAKKARİ'YE GELDİ

  Uçakla dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılan Yüksekova Selahattini Eyyübi Havalimanına inen Bilal Erdoğan, buradan da karayoluyla Hakkari'ye geldi. Türkiye'nin ilk spor kulüplerinden biri olan İstanbul Okmeydanı'ndaki Okçular Vakfı tarafından 27-29 Mayıs tarihleri arasında organize edilecek 3'üncü Uluslararası Fetih Kupası'nın tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Hakkari'deki tarihi Meydan Medresesi'nde gerçekleştirildi.

  BİLAL ERDOĞAN 'YA HAKK' DİYEREK OK ATTI

  Bilal Erdoğan, Okçular Vakfı Başkanı Ali Haydar Yıldız ve Vali Yakup Canbolat, ikişer ok atışı yaptı. Bilal Erdoğan, 'Ya hakk' diyerek ok atışı yaparken, Vali Canbolat'ın attığı ok atışlarını ikisi de isabetsiz olunce, üçüncüyü de attı.

  Bilal Erdoğan tarihi medresede ok atışı yaptı #2

  "BUGÜN HAKKARİ'DE BASIN AÇIKLAMAMIZI YAPMAMIZ ÇOK DEĞERLİ"

  Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ise, Okçular Vakfının tarihi misyonu'nun bu sporu gelecek nesillere aktarmak ve çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek olduğunu söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu;

  "Bugün bu basın açıklamamızı Hakkari'de yapmamız bizim için çok kayda değer, çok değerli. Çünkü bugün bulunduğumuz coğrafyada ister istemez Selahattin Eyyübi geliyor, sultan Alparslan geliyor ve ok meydanı da tabi Fatih Sultan Mehmet'in ordusuna İstanbul'un fethi öncesi namaz kıldırdığı bir mekan olması hasebiyle akla Fatih Sultan Mehmet'i getiriyor. Biz böylelikle Sultan Arparslan, Sultan Selahattin Eyyübi ve Sultan Fatih diyerek bin yıllık bir vizyonun nasıl birliğimizin, kardeşliğimizi, beraberliğimizi temsil ettiğini bugün burada da bütün milletimize, bütün halkımıza göstermiş oluyoruz.

  Bilal Erdoğan tarihi medresede ok atışı yaptı #3

  SULTAN ARSPASLAN'IN FETHİ HAKİKATEN GÖNÜLLERE GİREN BİR FETİH OLMUŞTUR

  Ama fetihler kalpleri açmadan, gönüllere girmeden hiç bir zaman başarılı olamamışlardır. İşte Sultan Arspaslan'ın fethi gönüllere giren, kalpleri açan bir fetih olmuştur. Sultan Selahattin Eyyübi'nin fethi hakikaten gönüllere giren, kalplere giren bir fetih olmuştur. Ki, Kudüs'ün fehhinden sonra orda bir çok dinin mensubunu, bir çok etnik grubun mensubunu huzur içerisinde beraber olmalarına olanak tanımıştır. Aynı şekilde Fatih Sultan Muhammed Han'ın İstanbul fethi kalpleri açan, kalplere giren, gönülleri fetheden bir fetih olmuştur. Çünkü İstanbul'da bir çok kişi Fatih Sultan Mehmet'in askerlerini çiçeklele karşılamıştır. Bu vizyonu en ince kılcal damarlarımıza kadar benimsememiz gereyor. Ben bu vesileyle okçuluk bizim ata sporlarımızdan bir tanesi. Bu sporu yeniden değer bulması için Anadolu'nun her yerinde yapılmasını istiyoruz. Bu vesileyle geçmişimizi kazanarak Türkiyeyi geleceği taşıyan bi vizyon almayı hedefliyoruz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir