Euro
9.3651
0.14%
Dolar
7.8147
0.01%
Altın
446.86
-0.6%
Borsa
1.311
-1.33%
Bitcoin
145.050
1.87%
9ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 9 C

  Bileti cebinde yıkanan Süper Loto talihlisi bunalımda

  Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yıldırım'dan loto talihlisinin bileti için "kağıt parçası" dedi
  • 24.12.2012 - 08:57
  Bileti cebinde yıkanan Süper Loto talihlisi bunalımda

  Bileti cebinde yıkanan Süper Loto talihlisi bunalımda #1

  Süper Loto’da 21.7 milyon liralık ikramiyenin çıktığı talihliye Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yıldırım’dan kötü haber: “Bu düzmece olabilir. Bu kuponlarda seri numarası olmaz, güvenlik kodu olur. Rakamlar okunmuyorsa, ikramiye devlete kalır”

  BİLET CEBİNDE YIKANDI

  9 hafta devrederek, 21 milyon 763 bin 311 liraya ulaşan Süper Loto ikramiyesini tek başına kazanan talihlinin İzmirli olduğu ileri sürülmüştü. 22 Kasım’daki çekilişte 5, 22, 28, 38, 46, 48 numaralı sayılara isabet eden büyük ikramiyeyi kazanan kuponu Kayseri’nin Kocasinan İlçesi Mevlana Mahallesi’ndeki Naci Emel’e ait 28 nolu Volkan bayide oynayan talihlinin 27 yaşındaki İzmirli bir talihli olduğu iddia edilmişti. Ancak, aradan geçen 1 aylık süreye karşın, ikramiyeyi tek başına kazanan talihli Milli Piyango idaresine başvurup parasını almadı. Talihlinin kim olduğu merakla beklenirken, İzmirli avukat Şakir Balcı, basın kuruluşlarına, 21.7 milyon liralık Süper Loto talihlisinin İzmirli olduğunu, kendi doldurduğu kuponunun pantolonun cebinde kaldığını ve eşi tarafından yıkandığı için bazı rakamların net olarak okunamadığını söyledi.

  "DÜZMECE DE OLABİLİR ANLAMSIZ BİR KAĞIT PARÇASI"

  Konuyla ilgili VATAN’ın sorularını yanıtlayan Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yıldırım, “Bu bir düzmece de olabilir. Bu kuponlarda seri numarası olmaz, güvenlik kodu olur. Rakamlar okunmuyorsa, ikramiye devlette kalır. İkramiyenin isabet ettiği iddia edilen bu kupon şu anki görünüşüyle, kendini ifade etmeyen kağıt parçası durumunda” dedi. Yıldırım, nihai kararın, kupona ilişkin yapılacak son değerlendirmeden sonra verileceğine dikkat çekti.

  Kuponların termal kağıt olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bu kuponlar termal kağıttır. Çok kısa sürede kendisini ifade etmesi gerekir. İkramiyeyi kazandığı iddia edilen kişi kupona yazdığı rakamları kendisi seçmiş. Sonra makinada oynatmış. Güvenlik kodu hangi saatte, hangi bayide oynandığını ortaya çıkarır” diye konuştu. Yıldırım, kuponla ilgili nihai kararın, yapılacak son değerlendirmenin ardından verileceğini vurguladı.

  "TALİHLİNİN BELİRLİ BİR İŞİ YOK"

  İzmir’de Kanal 35 televizyonunda sunuculuk yapan ve talihlinin yaşadığı süreci yakından takip eden Özgür Hancıoğlu, İzmirli gencin tek isteğinin kuponun kabul edilmesi olduğunu söylüyor: “Talihli aslen Manisa Salihlili 27 yaşında bekar bir genç. İzmir’de annesiyle birlikte yaşıyor, geçici işlerde çalışıyor. Belirli bir işi yok. Sosyo-ekonomik durumu kötü durumda. Süper Loto’nun çekiliş yapıldığı dönemde Kayseri Kocasinan’da yaşayan ablasını ziyarete gidiyor ve Mevlana Mahallesi’ndeki bayide kuponu oynuyor. Kupon daha sonra pantolonun cebinde fark edilmeden yıkandığı için bazı rakamları okunamaz hale geliyor. Avukat Şakir Balcı durumu Milli Piyango İdaresi’nde bildirdi, gerekli yazı gönderildi.

  "BUNALIMDA"

  Genç şu anda psikolojik olarak dağılmış durumda. Aklı çok karışık, gel gitler yaşıyor. Kendini eve kapatmış da olabilir, dışarı da atmış olabilir. Tek isteği bu kuponun Milli Piyango İdaresi tarafından kabul edilmesi. Bu kişi medyada ‘parayı alan ancak mafyadan kaçmak için böyle bir bahane uydurmuş’ kişi durumuna da düşmek istemiyor.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir