Dolar
7.7283
-1.1321%
Euro
9.0619
-1.2725%
Altın
1894.26
-0.1981%
Borsa
1145.24
1.9577%
G. Altın
470.448
-1.2775%
Bitcoin
82872.13
-1.6352%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Binali Yıldırım protokol kapısını kullanmadı

  Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi protokol kapısı yerine normal kapıdan giriş yapınca gazeteciler hazırlıksız yakalandı.
  • 23.05.2016 - 14:42
  Binali Yıldırım protokol kapısını kullanmadı

  Binali Yıldırım protokol kapısını kullanmadı #1

  AK Parti Genel Başkanı Yıldırım, genel başkan olarak ilk kez parti genel merkezine geldi. Yıldırım'ı partililerin kullandığı kapının önünde, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin ve Mustafa Ataş ile AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, karşıladı.

  "SİZİ ISLATMAYA GÖNLÜM RAZI GELMİYOR"

  Yağmur altında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, "Islanıyorsunuz, yağmurda sizi ıslatmaya gönlüm razı gelmiyor. Malum dün AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni büyük bir coşku içinde gerçekleştirdik. Büyük bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşti. Bugün ilk MKYK toplantısını gerçekleştireceğiz. Tanışma olacak, genel bir değerlendirme olacak." diye konuştu.

  "SİZLERİ GÖRMEK İÇİN BURADAN GELDİM"

  "Alışkanlığınızı değiştirmediniz, aynı kapıdan girdiniz. Bu bir mesaj mı?" sorusu üzerine Binali Yıldırım, "Sizleri görmek için buradan geldim." dedi. Yıldırım'a dün görevi devreden Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti genel merkezine gelişinde protokol kapsını kullandığı öğrenildi. Protokol kapısından giriş yapmasını bekleyen gazeteciler, Yıldırım normal kapıdan genel merkeze girince hazırlıksız yakalandı.

  "TEŞEKKÜR EDERİM HER ŞEY İÇİN"

  Binali Yıldırım, "Sesiniz nasıl? Sare Hanım kongrede size özel bir karışım gönderdi?" sorusuna karşılık, "Teşekkür ederim her şey için. Biraz daha iyiyim gördüğünüz gibi. Derdimi anlatabiliyorum." ifadelerini kullandı. Parti genel merkezine giren Genel Başkan Yıldırım'ı içeride, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kakınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile çok sayıda yeni MKYK üyesi ve partililer karşıladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir