Petrol
94.22
-0.93%
Euro
18.2501
-0.02%
Dolar
17.9576
0.00%
Altın
1.028
0.09%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
434.480
-2.57%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Bingöl'de Osmanlıca kursu açıldı

  Bingöl'de Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından Osmanlıca kursu açıldı. İlk kez açılan kursa, 67 kişi kayıt yaptırdı.
  • İHA
  • 24.02.2015 - 16:20
  Bingöl'de Osmanlıca kursu açıldı

  Bingöl de Osmanlıca kursu açıldı #1

  Bingöl’de Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Selahattin Akıncı, kendilerine gelen talepler doğrultusunda Osmanlıca kursu başlattıklarını söyledi.

  İlk kursa 30 kişinin ikinci kursa ise 37 kişinin kayıt yaptırdığını kaydeden Akıncı, "İkinci kursumuz 5 Nisan 2015 tarihinde son bulacak. Kurslarımızda, hafta içi ve hafta sonu öğrencilere 10’ar saat eğitim veriliyor. Osmanlıca kursuna cami imamları çok fazla ilgi gösteriyor. Mevcut kurs süresi sona erdikten sonra, talepler doğrultusunda eğitimci bulunması halinde tekrar kurslar açılacaktır" dedi.

  FİLOGRAFİ KURSU AÇILACAK

  Öte yanda ilk defa filografi kursu açacaklarını belirten Akıncı, "Filografi kursumuz için başvuruları almaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar 21 kişiden talep aldık. Sayı tamamlanınca hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı kurs açacağız. Kurs kapsamında, hafta içi kursiyerlerine 30, hafta sonu kursiyerlerine ise 5 saat eğitim vereceğiz" diye konuştu.

  Göreve başladıktan sonra geçen süre içerisinde müdürlük binasında yapılan hizmetlere de değinen Akıncı, iç kapı girişinde yöresel köşe oluşturduklarını söyledi. Burada Bingöl’e has kültürel değerlerin sergileneceğini kaydeden Akıncı, şöyle devam etti;

  Bingöl de Osmanlıca kursu açıldı #2

  KURUM İÇERİSİNDE BİRÇOK DÜZENLEME YAPTIK

  "Şimdilik yöresel kıyafet giydirilmiş iki tane manken ve öğrencilerin yaptığı eserleri bıraktık. Öte yandan kurum içerisinde birçok düzenleme yaptık. Giriş katına vatandaşların daha iyi hizmet alması için danışma birimi kurduk. Çok amaçlı salonumuzu yeniden dizayn edip, 86 kişilik toplantı salonu haline getirdik. Kurumun girişinde sağ ve sol tarafa altıgen cam dolaplar yerleştirildi içine de kurumdaki çalışmalardan yapılan ürünler sergilendi. Danışma biriminin arka duvarına led televizyon yerleştirdik, kurumun faaliyetleri slayt şeklinde sürekli gösteriliyor. Mesleki Eğitim Müdürü Behçet Gök’ün büyük katkılarıyla mutfak yaptık. Bu sayede aşçılık kursu da açabileceğiz. Açık lise kitaplarının bulunduğu bölüm komple raflarla çevrildi ve kitaplar daha düzenli bir şekilde dizildi. Arşiv dolaplarımızı komple yeniledik, kurumun plaket ve kupaları için dolaplar yapıldı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir