Euro
10.0791
0.11%
Dolar
8.5517
0.04%
Altın
495.18
-0.06%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
295.000
1.76%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Bisikletli polis timi göreve başladı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan bisikletli polis timi "Martılar", eğitimlerinin ardından göreve başladı.
  • İHA
  • 13.05.2015 - 16:54
  Bisikletli polis timi göreve başladı

  Bisikletli polis timi göreve başladı #1

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği 25 bisiklet; Kartal, Maltepe, Kadıköy, Sarıyer, Beşiktaş, Fatih, Bakırköy ve Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlükleri'ndeki personel tarafından kullanılmak üzere planlandı.

  MARTILAR İŞLENMEKTE OLAN SUÇLARLA İLGİLİ GÖREV YAPACAK

  Söz konusu ilçe emniyet müdürlüklerinde görevli 30 personele Eyüp Haliç’te bulunan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından Bisikletli Polis Timleri Temel Eğitim Kursu verildi. Bisikletli polis timleri "Martılar" motorize taşıtların giremediği alanlarda işlenmiş ve işlenmekte olan suçlarla ilgili görev yapacak.

  Polislerin kullanacağı bisikletlerin şehir planlaması, trafik yoğunluğu, suç işlenme oranının fazlalığı, turizm gibi nedenlerle genel asayişin sağlanması, önleyici güvenlik hizmetlerinde etkinliğin arttırılması ve halkla ilişkilerin geliştirilmesi için gönderildiği öğrenildi.

  Bisikletli polis timi göreve başladı İZLE

  Bisikletli polis timi göreve başladı #2

  NE YAPACAKLAR?

  Martılar, görev yapacakları yerde suçun konusuna göre bu suçun soruşturmasını yürütecek birimlere derhal bilgi vermek, görevli personel gelinceye kadar olay yerinde suç, iz, eser, emare ve delillerin muhafazası ve şüphelilerin veya sanıkların korunması için gerekli her türlü tedbiri almak, bu süreçte kaçmakta olan sanıkları yakalamak ve gözaltına almak ve suç soruşturmasını yürütecek birimlere teslim etmek amacıyla hizmet verecek.

  "İSTANBUL'DA 8 İLÇEDE PLANLADIK"

  Konuyla ilgili bilgi veren Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Bülent Ay, polis timinin kışın çalışmayacağını ve sadece gündüzleri çalışacağını belirterek, "Özellikle sahil güzergahları, safiye yerleri dediğimiz özellikle araçlarımızın ve motorlu araçlarımızın ve diğer araçlarımızın giremediği yerlere halkın can ve mal güvenliğini temin etme açısından arkadaşları görevlendireceğiz. Bunu İstanbul’da 8 tane ilçemizde planladık. Bu planlamayı yaparken özellikle sahil güzergâhlarını düşündük. İnsanların havaların güzelleşmesiyle beraber deniz, sahil kıyısında olan denize yakın yerlerde halkımızın özellikle gezi, yürüyüş, buna benzer sportif faaliyetlerin olduğu yerde daha rahat, huzurlu bir ortamda emniyetlerini sağlamaları açısından faaliyet gösterecekler" dedi.

  Bisikletli polis timi göreve başladı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir