Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.950
1.05%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Bitlis Valisi Öztürk EMITT'in pavyona dönüştüğü söyledi

  "Fuar adeta pavyon ve panayır havasına dönüştürüldü" diyen Bitlis Valisi Orhan Öztürk, bundan sonra EMITT'te tanıtım yapmayacaklarını söyledi.
  • 29.01.2015 - 18:43
  Bitlis Valisi Öztürk EMITT'in pavyona dönüştüğü söyledi

  Bitlis Valisi Öztürk EMITT in pavyona dönüştüğü söyledi #1

  Bitlis Valisi Orhan Öztürk, bu yıl 19'uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nın (EMITT) pavyon havasına dönüştürüldüğünü söyledi.

  "KATILMAYACAĞIZ"

  Bundan dolayı tanıtım yapamadıklarını belirten Vali Öztürk,"EMITT'e bir daha katılmayacağız. Organizatör firmaya ödediğimiz 50 bin lirayı da tazminatıyla birlikte geri almak için girişimde bulunduk" dedi.

  İstanbul Beylikdüzü'nde 22-25 ocak tarihlerinde düzenlenen 71 ülkeden 4 bin 500 firmanın katıldığı fuarda stand açan Bitlis Valiliği tanıtım yapamadıkları gerekçesiyle tepki gösterdi. Organizasyonu çok sert cümlelerle eleştiren Vali Öztürk, şunları söyledi;

  PAVYON MANTIĞI İLE YAPILMIŞ BİR TANITIM

  "Fuar adeta pavyon ve panayır havasına dönüştürüldü. Fuar yetkilileri kapalı alanda çok ciddi eğlence ve müzik yapılmasına müsaade etmiştir. Bu şekilde tanıtım yapılması engellenmiştir. Fuar yetkilileri gerekli hassasiyeti göstermemiştir. Bizler 4 gün boyunca çok yüksek seste yapılan müzik ve eğlence dolayısıyla gerekli tanıtımımızı yapamadık. Bu şekilde kapalı alanda konser ve pavyon mantığı ile yapılmış bir tanıtıma bir daha katılmayacağımızı belirtmek istiyorum. Bu amaçla burada yaptığımız masrafları tazminatı ile birlikte geri alınması için çalışmalarımızı başlattık.

  Bitlis Valisi Öztürk EMITT in pavyona dönüştüğü söyledi #2

  CİDDİ BİR ZARARDIR

  Böyle bir fuar ülkemizin dışarıdaki tanıtımı için ciddi bir zarardır. Fuar yetkilileri üzerlerine düşen hassasiyeti ve sorumluluğu yerine getirememektedirler. Bu şartlarda Bitlis Valiliği olarak bundan sonra EMITT fuarına katılmayacağımızı belirtmek istiyorum."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir