Euro
10.1358
0.18%
Dolar
8.6378
0.12%
Altın
493.41
0.24%
Borsa
1.407
1.58%
Bitcoin
373.819
3.23%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Bitlis'te 15 terörist ölü ele geçirildi

  Terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonunda 15 terör örgütü mensubu ölü ele geçirildi
  • 18.04.2012 - 18:27
  Bitlis'te 15 terörist ölü ele geçirildi

  Bitlis te 15 terörist ölü ele geçirildi #1

  Bitlis Valiliği, 23- 24 Mart tarihlerinde Sehi bölgesinde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonunda 15 terör örgütü mensubunun ölü ele geçirildiğini bildirdi.

  VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

  Valilik konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Operasyon sonrasında elde edilen dokümanlar üzerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan incelemelerde, terör örgütünün finansmanını karşılamak suretiyle eylem ve faaliyetlerinde kullanmak üzere işbirlikçilerine iki adet araç satın aldırdığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine yapılan çalışmalar neticesinde, dokümanlarda bahsi geçen iki araçtan birinin İstanbul ilinden çalıntı olduğu tespit edilmiş ve bu araç ilimiz Tatvan ilçesinde bulunarak muhafaza altına alınmıştır.

  ARAÇ İSTANBUL'DA BULUNDU

  Yapılan incelemeler neticesinde aracın üzerinde farklı amaçlarla kullanılma ihtimali bulunan, (bombalı saldırı amacıyla kullanma gibi) sonradan ilave bir kablo düzeneğinin oluşturulduğu tespit edilmiştir. İkinci aracın ise yine İstanbul ilinden temin edilen ve kırsal alanda kullanıma uygun, 4X4 özelliğinde arazi tipi bir araç olduğu, güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan operasyon sonrasında işbirlikçi elemanlar vasıtasıyla tekrar İstanbul iline götürülerek satıldığı anlaşılmış, akabinde bu araç da İstanbul ilinde bulunarak muhafaza altına alınmıştır." denildi.

  Açıklamada, Tatvan ilçesinde bulunan aracı İstanbul ilinden terör örgütü adına satın alarak Bitlis'e getiren şahsın 13 Nisan'da yakalandığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konulduğu kaydedildi.

  İstanbul ilindeki arazi tipi diğer aracı terör örgütü adına satın alarak Bitlis'e getiren şahsın ise halen aynı suçtan cezaevinde tutuklu bulunduğu belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir