Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.158
-0.39%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C

  Bitlis'te direkler bile kara gömüldü

  Bitlis’te iki günden bu yana aralıksız yağan kar ve etkili olan tipi nedeniyle sokak aydınlatma direkleri bile kara gömüldü.
  • 26.01.2016 - 10:45
  Bitlis'te direkler bile kara gömüldü

  Kentte yağan kar hayatı durma noktasına getirdi. İnsanlar evlerinden çıkamazken, birçok esnaf ise iş yerini açamadı. Tüm köy yolları ulaşıma kapanırken, birçok köye de enerji verilemiyor. Özellikle coğrafi konum itibariyle Bitlis’te en çetin kış şartlarının geçtiği Rahva bölgesinde sokak lambaları, trafik levhaları, şehir içi otobüs duraklarını gösteren levhalar başta olmak üzere insan boyunu aşan her şey kara gömüldü.

  Bitlis te direkler bile kara gömüldü #1

  ARABALARINI BULAMAYANLAR VAR

  Hayatın yaşanmaz olduğu bölgedeki vatandaşlar ise, kar ve fırtına nedeniyle evlerinde çıkmadıklarını dile getirdiler. Kimi vatandaşlar ise araçlarının kara gömüldüğü yerleri bulamadıklarını, gün boyu kar küreyerek arabalarını aramaya çalıştıklarını ifade ettiler.

  Son yılların en çetin kış şartlarını yaşadıklarını belirten vatandaşlar, böyle devam etmesi halinde büyük mağduriyetlerin yaşanabileceğine dikkat çektiler.

  Bitlis'te direkler bile kara gömüldü İZLE

  "SOKAK AYDINLATMALARI KARIN ALTINDA KALDI"

  Kar yağışının fırtınaya dönüştüğü kentte, çatılarda metrelerce buz ve kar kütleleri oluştu. Rahva bölgesinde yağan kar kalınlığını göstermek isteyen vatandaş ise, kar kütlesinin üzerine çıkarak uzunluğu metreleri aşan sokak lambasının üzerine ayaklarını koydu. Son bir ay içinde kentte yağan kar yağışının metreleri bulduğunu ifade eden Bitlisli, “Gördüğünüz gibi Bitlis’in en çok kar yağışının olduğu Rahva’daki TOKİ konutlarının olduğu yerdeyiz. Son bir ay içinde kente belli aralıklarla kar yağışı devam ediyor. Fakat iki günden bu yana aralıksız yağan kar nedeniyle gördüğünüz 5 metreyi aşan sokak aydınlatma lambası karın altında kaldı” dedi.

  Bitlis te direkler bile kara gömüldü #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir