Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
359.238
-0.76%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C

  Bodrum'da bir hastanede Ebola virüsü paniği

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalanan 6 kaçak göçmen, Ebola virüsü taşıdıkları şüphesiyle karantina altına alındı.
  • 26.10.2014 - 04:26
  Bodrum'da bir hastanede Ebola virüsü paniği

  bodrum

  Yasa dışı yollarla Bodrum'dan Kos adasına kaçmak isterken sahil güvenlik ekiplerince yakalanan 2'si Pakistan, 4'ü Afganistan uyruklu 6 kişi yakalandı.

  KAÇAKLAR HASTANEYE GETİRİLDİ

  Yakalanan kaçaklardan şüphelenen sahil güvenlik ekipleri şahısları bota alırken tedbirli davranarak eldiven ve maske kullandı. Bodrum Milta Marina'daki sahil güvenlik komutanlığına getirilen kaçaklar bir odaya alınarak gözetim altında tutuldu. Yabancılar şubesinden gelecek polisler ile birlikte şahıslar hastaneye götürüldü. Polis ekipleri de maske ve eldiven takarak önlem aldı.

  6 GÖÇMEN KARANTİNA ALTINA ALINDI

  6 kaçak göçmen çevik kuvvet ekibinden 2 polis eşliğinde hastaneye getirildi. Polisler kaçak göçmenleri minibüsten indirmeyerek doktora haber verdi. Acil servis doktoru şahıslara polis aracında baktıktan sonra Bodrum Devlet Hastanesi'nin acil bölümünü boşalttı. Şahısları dışarı çıkaran doktor daha sonra kaçak göçmenleri hastaneye aldı. Tahliller için bir odaya alınan 6 kişi karantina altına alındı.

  Bodrum da bir hastanede Ebola virüsü paniği #2

  HASTALARA MASKE DAĞITILDI

  6 kaçak göçmen muayene olurken dışarıda bekleyen hastalara ve hastane personeline ise maske ve eldiven dağıtıldı. Vatandaşlar maske ve eldivenleri takarak muayene olmayı bekledi. Gazeteciler de görevlerini yaparken maske kullandı. Yaklaşık 3 saat acil serviste karantina altına alınan kaçak göçmenler işlemleri devam ederken acil servis personelleri hastaları başka bir bölümde tedavi etti.

  BODRUM RAHAT BİR NEFES ALDI

  Yaklaşık 3 saat boyunca karantina altında kalan göçmenlere tahlil yapıldı. Şahıslara yemek ve su da verildi. Tahlil yapılan kaçaklarda Ebola virüsüne rastlanmadı. Polise tekrar teslim edilen şahıslar yabancılar şubeye teslim edildi. Emniyet müdürlüğünde yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilecekleri öğrenildi. Hastalara yeniden açılan acil servis muayenelerine tekrar başlandı.

  Bodrum da bir hastanede Ebola virüsü paniği #3

  900 TL'LİK BOTLA YUNANİSTAN'A KAÇACAKLARDI

  Van'dan İstanbul'a kaçtıkları oradan ise Bodrum'a geldikleri öğrenilen 6 kaçak göçmenin İstanbul'da bir ay inşaat işçiliği yaptıkları, inşaat şirketinden para alamayınca yurt dışına kaçmak istedikleri öğrenildi.


  Görüş Bildir