Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.515
2.31%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Bodrum'da mavi yolcukta tüyler ürperten ölüm

  Bodrum'da ailesiyle birlikte mavi tura çıkan Sedat Yılmazer, teknenin pervanesine takılarak can verdi.
  • 07.07.2016 - 14:40
  Bodrum'da mavi yolcukta tüyler ürperten ölüm

  Bodrum Belediyesi’ne hizmet veren taşeron firmasında temizlik işçisi olan ve çevresinde ’Martı Sedat’ olarak tanınan Sedat Yılmazer, dün sabah eşi Yıldız Yılmazer ve kızı Gizem Yılmazer ile 14 metrelik ’Balmahmut’ adlı tekneye binerek, günübirlik mavi tura çıktı. Yılmazer Ailesi dışında 25 turistin de bulunduğu tekne, Akyarlar Mahallesi, Aspat Mevkisi açıklarında demirledi.

  TEKNENİN MOTORU DURMADAN DENİZE ATLADI

  Yılmazer,  teknenin motorlarını durdurmasını beklemeden hemen denize atladı. Eşi ve kızı ile turistlerin gözü önünde akıntıyla teknenin altına sürüklenen Yılmazer, pervaneye takılarak yaşamını yitirdi.

  Bodrum da mavi yolcukta tüyler ürperten ölüm #1

  CESEDİ SAHİL GÜVENLİK DENİZDEN ÇIKARDI

  Teknenin kaptanı bağrışmalar üzerine olayın farkedip, Sahil Güvenlik’ten yardım istedi. Sahil Güvenlik ekipleri, pervaneye takılan sağ bacağı parçalarak kopan Yılmazer’in cesedini sudan çıkarıp, Bodrum Limanı’na götürdü.

  Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda ifadesine başvurulan teknenin kaptanı Mehmet Kuşçu, "Demir atıp, tekneyi durdurmak için manevra yaptığım sırada yolcuların bağırışlarını duydum. Tüm uyarılarımıza rağmen bir kişi denize atlamış veya düşmüş, tam olarak bilemiyorum, hemen motorları durdurdum. Yaşananlar nedeniyle çok üzgünüm" dedi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Kuşçu, adli kontrollü olarak, serbest bırakıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir