Euro
9.779
0.41%
Dolar
8.1189
0.38%
Altın
462.28
0.38%
Borsa
1.38
0.17%
Bitcoin
456.150
-1.11%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Bodrum'da ormanlar alev aldı

  Adını sık sık yangın haberleriyle duyduğumuz Bodrum bu kez de sorumsuzluk yüzünden alevler içinde kaldı.
  • 09.07.2017 - 17:30
  Bodrum'da ormanlar alev aldı

  Bodrum'da, bir mobilya mağazasının atıklarını imha etmek için yaktığı ateş nedeniyle makilik alanda çıkan yangın, yakındaki tarım arazilerine de sıçradı. Şu ana kadar 4 hektar makilik, 6 hektar da tarım arazisini küle çeviren alevleri söndürmek için havadan ve karadan çalışmalar sürüyor.

  Bodrum da ormanlar alev aldı #1

  ALEVLER KISA SÜREDE GENİŞ ALANA YAYILDI

  Bodrum'un kırsal Yukarı İslamhaneleri Mahallesi'ndeki makilik alandan, bugün saat 15.00 sıralarında alevler yükselmeye başladı. Rüzgarında etkisiyle alevler kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Zeytin ve incir ağaçlarıyla kaplı tarım arazilerine de sıçrayan yangın paniğe neden oldu. Köylüler, ahırlarındaki hayvanlarını dışarı çıkarıp, uzaklaştırırken bölgeye Bodrum İtfaiye Grubu'na ait 6 yangın söndürme aracı, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 2 helikopter, 1 uçak ile Bodrum Orman İşletme Şefliği'ne ait 4 arazöz ve 40 orman işçisi sevk edildi.

  Rüzgarın sık sık yön değiştirmesi nedeniyle alevleri söndürmekte güçlük yaşandı. Şu ana kadar 4 hektar makilik, 6 hektarda tarım arazisini küle çeviren alevleri söndürmek için havadan ve karadan çalışmalar sürüyor.

  Bodrum'da ormanlar alev aldı VİDEO

  Bodrum da ormanlar alev aldı #2

  "HAYVANLARI ZOR KURTARDIK"

  Yangının hızla büyüdüğünü belirten çiftlik sahibi 45 yaşındaki Nilüfer Kaya, "Alevler birden büyüdü çiftliğin içine kadar girdi. Hayvanları zor kurtardık. Arazilere ara yolların açılmamış olması, müdahaleyi güçleştirdi. Herkes elinden geleni yapıyor ama bugün işimiz çok zor çünkü rüzgar fazla" dedi.

  Bodrum da ormanlar alev aldı #3

  YANGIN İLERLEMEYE DEVAM EDİYOR

  Jandarma ve zabıta ekipleri alevlerin yaklaştığı yerleşim alanlarına yakın bölgelerde tedbir almaya başladı. Alevlerin Akyarlar ve Bala mahallelerine doğru ilerlediği belirtildi.

  Bodrum da ormanlar alev aldı #4

  Bodrum da ormanlar alev aldı #5

  Bodrum da ormanlar alev aldı #6

  Bodrum da ormanlar alev aldı #7

  Bodrum da ormanlar alev aldı #8

  Bodrum da ormanlar alev aldı #9

  Bodrum da ormanlar alev aldı #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir