Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.375
0.53%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Bodrum'da plaj tartışması

  Bodrum'da plaj tartışması

  Bodrum'da 5 yıldızlı bir otelin önündeki halk plajında, denize girmek isteyen 45 yaşındaki Nesrin Korucu, otelin güvenlik görevlisi tarafından dövüldüğünü iddia ederek suç duyurusunda bulundu.
  • 13.09.2014 - 14:09

  45 yaşındaki Nesrin Korucu, tatil için gittiği Bodrum'da 5 yıldızlı bir otelin önündeki halk plajına girmek istedi.

  HALK PLAJINA GİRMEK İSTEDİ, DÖVÜLDÜ

  Korucu, halk plajına girmesine izin vermeyen otelin güvenlik müdürü tarafından dövüldüğünü ve sözlü tacize uğradığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  "23 YILDIR HALKA AÇIK"

  Korucu, denize gireceği sırada yanına gelen 5 yıldızlı bir otelin güvenlik müdürü M.D.’nin önüne geçip, "Burası otele ait" diyerek, kendisine engel olduğunu ileri sürdü. Nesrin Korucu, "Sahiller, kimsenin özel mülkiyetinde değildir. Burası 23 yıldır halka açık plaj, denize girmemin ne gibi sakıncası olabilir" diye karşılık verince M.D.’nin kendisini kol ve omuzundan itip, sürüklediğini öne sürdü.

  Bodrum da plaj tartışması #1

  OTELE AİT ŞEZLONGLARI DENİZE ATMAK İSTEDİ İDDİASI

  Otelin genel müdürü Mehmet Eslek Korucu’nun otele ait şezlongları denize atmak istemesi üzerine güvenlik görevlilerinin kendisine müdahale ettiğini öne sürdü. Sigorta şirketi yöneticisi Nesrin Korucu, denize girmek için geçen 27 Ağustos sabahı evine 200 metre uzaklıktaki Akçabük Halk Plajı’nda gitti.

  Bodrum da plaj tartışması #2

  Korucu, şu iddialarda bulundu;

  "SÖZLÜ TACİZ ETTİ"

  "Ardından sözlü olarak ve el, kol hareketleriyle tacizini sürdürdü. Denize girip, çıkmamın ardından kendisini şikayet etmek için otel yönetimine gideceğim sırada tekrar önüme çıkıp, beni sahilden çıkarmaya çalıştı. Dokunmamasını söyleyince, beni merdivenlere doğru itti. Israrla otel genel müdürüyle görüşmek isteyince Halkla İlişkiler Birimi’ne yönlendirildim. Oradaki kadın çalışan da ’Bu sahil de iskele de bizim. Bu plaj bize ait izin vermezsek giremezsiniz. Bir daha gelmeyin’ deyince, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, otel yöneticileri ve M.D.’den şikayetçi oldum."

  "ALACAĞIM HUKUK KARARI ÖRNEK OLACAK"

  Sahillerin halka açık olduğunu ve vatandaşlara yönelik bu tür davranışların kabul edilemeyeceğini belirten Korucu, konuyu Bodrum Kaymakamlığı, Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na da dilekçe verip, bu davranışlara prim veren otel yöneticileri ve güvenlik müdürü M.D hakkında şikayetçi olduğunu kaydetti. Hukuk önünde kesinlikle hesap sorulmasını sağlayacağını vurgulayan Korucu, şöyle depki gösterdi;

  "Alacağım hukuk kararı Türkiye’ye örnek olacak. Sahilleri ecrimisil ödeyerek kendi malları gibi kullanmaya kalkan zorbalara en güzel cevabı vereceğim. Sahildeki şezlonglarını denize attığım iddia ediliyor. Bu çok gülünç. Otelin güvenlik kameraları var. Böyle bir şey yaşanmışsa görntüleri çıkarıp, gösterdiler. Suçlarını başka bir suçla, yalan söyleyerek örtmeye çalışıyorlar."

  Bodrum da plaj tartışması #3

  "ŞEZLONGRAMIZI DENİZE ATMAK İSTEDİ" İDDİASI

  Otelin Genel Müdürü Mehmet Eslek, Korucu’nun iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, sahile üst kullanım hakkı olan ecrimisil ödeyip kullanım hakkını aldıklarını ancak sahil ve iskele kısmından kimsenin denize girmesine engel olmadıklarını söyledi. Eslek, şu iddialarda bulundu;

  "Ayrıca güvenlik müdürümüz Türkiye’nin belki de ’En kibar’ insanıdır. Böyle bir şey yapmış olması mümkün değil. Sadece iddialarda bulunan kadın, sabah plaja geldiğinde şezlonglarımızı denize atmak istemiş. Personelimiz de buna engel olmuş. Yoksa biz buradan kimsenin denize girmesine engel olmuyoruz. Ama sahile koyduğumuz şezlong ve şemsiyelerinde kullanılmasına izin vermeyiz. Konu yargıya intikal ettiği için bekleyeceğiz. Bu tür olumsuz haberler hem bize hem de turizme zarar veriyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir