Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
288.799
4.07%
26ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 26 C

  Bodrum'da tarihi yel değirmeni yakınında yangın çıktı

  Muğla Bodrum'da, tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu bölgedeki makilik ve otluk alanda çıkan yangın güçlükle söndürüldü.
  • 06.08.2014 - 09:45
  Bodrum'da tarihi yel değirmeni yakınında yangın çıktı

  Bodrum da tarihi yel değirmeni yakınında yangın çıktı #1

  Bodrum turizminde sembol yerlerden tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu Haremtan Tepesi'nin Gümbet tarafına bakan yamacında yangın çıktı.

  GÖZYÜZÜ DUMANLA KAPLANDI

  Yaz aylarında turist akınına uğrayan bölgede rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen alevler nedeniyle turistlerin çoğu bölgeyi terk etti. Bazı turistler de yanan alanın fotoğraflarını çekti. Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında gökyüzü dumanla kaplandı. Yangına müdahale ederken rüzgar nedeniyle zor anlar yaşayan itfaiye ekipleri, hortum ekleyerek hızla yayılan alevlerin otellere doğru ilerlemesinin önüne geçti.

  RESTORE EDİLEN DEĞİRMENE SIÇRADI

  Geçtiğimiz senelerde de yangın çıkan ve değirmenler tepesi olarak bilinen tepenin farklı yönlerinde bu yıl, 11 Mayıs, 11 ve 25 Haziran tarihlerinde 3 ayrı yangın olayı yaşanmıştı. Son yangında, biri 2009 yılında restore edilen diğerleri ise sadece duvarları ve bazı ahşap kısımları bulunan 8 yel değirmeni yanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Restore edilen değirmen ile bazılarının ahşap kısımlarının zarar gördüğü yangın yaklaşık 3 hektarlık alanda etkili oldu.

  Bodrum da tarihi yel değirmeni yakınında yangın çıktı #2

  YANGIN SİGARA İZMARİTİNDEN ÇIKTI

  Güçlükle söndürülen yangının sigara izmaritinden çıktığı belirtildi. Bölgede sigara içtikleri iddiasıyla 2 kişi ifadelerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü. Çevredekiler yangına sebebiyet verdikleri ileri sürülen iki kişinin, kuru otların tutuştuğunu görünce panik yaşadıklarını, söndürmeye çalıştıklarını, ancak rüzgarın da etkisiyle başarılı olamadıklarını söyledi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

  Bodrum da tarihi yel değirmeni yakınında yangın çıktı #3

  Bodrum da tarihi yel değirmeni yakınında yangın çıktı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir