Euro
15.3366
0.13%
Dolar
13.5384
0.07%
Altın
789.2640
-0.03%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.058
0.95%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C
  Bodrum'da yakalanan mülteciler polisi şaşırttı

  Bodrum'da yakalanan mülteciler polisi şaşırttı

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalanan mültecilerin giyim tarzı, polis ekipleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı.
  • Ajanslar
  • 24.08.2015 - 12:46

  Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Gümbet’teki dolgu alanı olan ıssız koyda, bir grup Suriyeli sığınmacının Yunan Adaları’na geçme hazırlığında olduğu ihbarı geldi.

  Bodrum da yakalanan mülteciler polisi şaşırttı #1

  Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Dolgu alanından İnceburun Mevkisi’ne doğru ilerleyen polis ekipleri, Haremtan Koyu’nun devamında kaçma hazırlığında sığınmacılarla karşılaşmayı beklerken beklenmedik bir durumla karşılaştı.

  ŞIK PLAJ KIYAFETLERİ, GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

  Şık plaj kıyafetleri giymiş, güneş gözlüklü, kulaklıkla müzik dinleyen ve kimisi de denizde yüzüp birbirleriyle şakalaşan Suriyelileri gören polis şaştı kaldı.

  Bodrum da yakalanan mülteciler polisi şaşırttı #2

  POLİSE ALDIRIŞ ETMEDİLER

  Sayıları 150 kadar olan ve maddi durumu iyi olanları çevredeki otel ve pansiyonlarda kaldığı belirlenen Suriyeli sığınmacılardan polis, İngilizce olarak koyu boşaltmalarını istedi. Ancak, sığınmacılardan bazıları aldırış etmedi. Selfie çekmeye ve denize girmeye devem ettiler.

  İngilizce anonsun işe yaramadığını anlayan polislerin bu defa “Yallah Otel” diye seslenmeleri üzerine Suriyeliler, koydan ayrıldı.

  Bodrum da yakalanan mülteciler polisi şaşırttı #3

  EMNİYET ARAŞTIRMA YAPTI

  Her ihtimale karşı bölgede, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri karadan, Sahil Güvenlik botu da denizden araştırma çalışması yaptı.


  Görüş Bildir