Petrol
110.6
-0.85%
Euro
16.22
0.64%
Dolar
15.55
0.48%
Altın
921.68
0.00%
Borsa
2416
-0.15%
Bitcoin
472.321
-1.40%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  Bodrum'daki kaçak yapılardaki yıkım devam ediyor

  Bodrum'daki kaçak yapılardaki yıkım devam ediyor

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde tespit edilen, imara aykırı yapılardaki yıkım işlemleri, birçok noktada sürüyor.
  • AA
  • 28.10.2019 - 00:03

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un iki kez yaptığı incelemenin ardından hızlandırılan yıkım işlemleri, devam ediyor.

  Yıkımlar; bakanlık, Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde, mal sahiplerince yürütülüyor. Çalışmalar; Gümbet, Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan, Gölköy ve Torba mahallelerinde tespit edilen, imara ve ruhsata aykırılıklar bulunduğu gerekçesiyle durdurulan projelerde gerçekleştiriliyor.

  KÖTÜ GÖRÜNTÜ ORTADAN KALKIYOR

  İmara aykırı yapıların birçoğunun yıkımı, iş makineleri ve inşaat işçilerince yapıldı. Kalan diğer kaçak yapıların yıkımlarına ise hız kesmeden devam ediliyor. Moloz yığınları kamyonlarla alandan taşınırken, otel işçilerince de bölgede kıyı düzenleme çalışması yapılıyor. Yıkım işlemlerinin başladığı günden bu yana çok sayıda kaçak yapının yıkıldığı, kötü görüntünün ortadan kalktığı görülüyor.

  YIKIM İŞLEMLERİ HIZLANSIN DİYE TALİMAT VERİLMİŞTİ

  İki ayda iki kez ziyaret ettiği Bodrum'da imara aykırı yapıları yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait botla kıyı denetimleri yapmıştı. Kurum, kıyı ve koylardaki kaçak yapılaşmayla mücadele denetimlerinde Gökçebel, Gündoğan, Göltürkbükü ve Torba mevkilerinde imara aykırı olduğu belirlenen inşaatlara ilişkin yetkililerden bilgi almış, bazı projelerin inşaat faaliyetlerini sürdüren yetkililerle telefonda görüşmüş, yıkım işleminin daha hızlı ilerlemesi talimatı vermişti.

  Bodrum daki kaçak yapılardaki yıkım devam ediyor #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir