Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
559.229
-2.34%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Bodrum'daki kaçakların hazırlıkları kameralara yansıdı

  Bodrum'dan yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan üç ayrı kaçak grubun hazırlıkları, kameralara yansıdı.
  • DHA
  • 04.06.2015 - 14:11
  Bodrum'daki kaçakların hazırlıkları kameralara yansıdı

  bodrum

  Bodrum'da bugün saat 04.00 sıralarında Akyarlar Mahallesi Aspat Mevkii’nde bir araya gelen ilk kaçak grubu, 8 metrelik lastik botla denize açılmak üzereyken devriye gezen jandarma ekiplerince yakalandı.

  60 KİŞİ YAKALANDI

  Bir kısım kaçağın ağaçlık alana kaçması sonucu bölgede arama çalışması başlatıldı. Sahil ve ağaçlık bölgede toplam 60 Suriyeli kaçağın yakalandığı belirtildi. İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen kaçakların, emniyete teslim edileceği öğrenildi.

  Bodrum'daki kaçakların hazırlıkları kameralara yansıdı VİDEO

  Bodrum daki kaçakların hazırlıkları kameralara yansıdı #2

  KAÇAKLAR HER ŞEYE RAĞMEN KARŞIYA GEÇTİ

  İkinci kaçak grubu ise Akyarlar Mahallesi Fener Burnu’nda buluştu. Sabah 04.30 sıralarında pompalarla şişirdikleri 8 metrelik lastik bota motor da takan grup, suya indi.

  Botun motorunun bir türlü çalıştırılamadığı görüldü. Ardından motoru çalıştıran grup, bir babanın eşi ve iki çocuğuyla bota binmesi için beklemeye başladı. Diğer kaçakların yardımıyla ikisi çocuk 4 kişi, güçlükle bota alındı. İçinde 30 kişinin bulunduğu botun motoru, harekete geçtikten kısa bir süre sonra tekrar arızalandı. Bu sırada 2 kişi denize düştü.

  Bodrum daki kaçakların hazırlıkları kameralara yansıdı #3

  DENİZE DÜŞEN KAÇAKLAR KURTARILDI

  Bölgede devriye gezen Sahil Güvenlik ekipleri, kaçakları fark edip buraya yöneldi. Suya düşen iki kaçak, arkadaşlarının yardımıyla botun kenarındaki iplere tutundu ve tekrar bota alındı. Botun motorunu çalıştırmayı başaran kaçaklar, tekrar yollarına devam etmeye başladı.

  Kaçakların bulunduğu bölgeye yönelen Sahil Güvenlik ekipleri, geri dönmeleri konusunda uyardı. Ancak uyarılara uymayan kaçaklar, sık sık önlerini kesen Sahil Güvenlik Botuna rağmen Yunanistan’ın İstanköy Adası’na (Kos Adası) çıkmayı başardı.

  Bodrum daki kaçakların hazırlıkları kameralara yansıdı #4

  YUNAN EKİPLERİ YAKALADI

  Bitez yakınlarından denize açılan üçüncü grupta; yaklaşık 35 kaçağın içinde bulunduğu lastik bot, saat 05.00 sıralarında motor arızası nedeniyle Yunan kara sularında hareketsiz kaldı.

  Devriye gezen Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, kaçakları yakaladı. Yunan botuna alınan kaçaklar İstanköy Adası’na götürüldü.

  Bodrum daki kaçakların hazırlıkları kameralara yansıdı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir