Dolar
7.7055
0.0597%
Euro
8.9979
0.2428%
Altın
1854.57
-0.4765%
Borsa
1102.65
0%
G. Altın
458.618
-0.6535%
Bitcoin
79515.41
0.7927%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Boğazda balık tutma keyfi tarih oluyor

  İBB Başkanı Topbaş, boğazda balık tutma ile ilgili düzenleme yapılacağını söyledi.
  • 21.07.2012 - 17:24
  Boğazda balık tutma keyfi tarih oluyor

  Boğazda balık tutma keyfi tarih oluyor #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı devam eden Tarabya Tekne Park inşaatında inceleme yaptı.

  İskelede yapılan çalışmaları, bir süre seyreden Başkan Topbaş, yetkililerden tekne park hakkında bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Topbaş, teknelerin sahil şeridini işgal ettiğini, İstanbullular'ın bu nedenle deniz keyfi yaşayamadığını belirtti.

  'SAHİLLERİ İSTANBULLULAR'A İADE EDECEĞİZ'

  Bu nedenle vatandaşlardan birçok şikayet aldıklarını belirten Topbaş, "Tekne sahipleri de bize 'Nerede demirleyeceğiz?' dedi. Biz de tekneleri marina sistemine dönüştürmeye karar verdik. İlk adımı Tarabya ve İstinye'de attık. Tarabya'ya 208 tekne bağlanabilecek. Eylül başı gibi hizmete sunacağız. Sahilleri, İstanbullular'a iade etmiş olacağız. İstanbullular deniz keyfi yapabilecek" dedi.

  Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme'de bu tür tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz'da bir çalışma yapılacağını belirtti.

  BOĞAZ'DA BALIK TUTMA KEYFİ BİTİYOR

  Topbaş'ın açıklamalarında amatör balıkçılara da kötü haberi vardı. Boğaz'da sahil boyunca balık tutan amatör balıkçılar, artık istediklere yerde olta atamayacaklar. Vatandaşlardan, boğaz kenarında balık tutan amatör balıkçılarla ilgili sıkça şikayet geldiğini belirten Başkan Topbaş, "Ama balık tutmak da İstanbul'un bir keyfi. Ben de gençken balık tuttum. Boğaz'da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir