Euro
11.1984
1.07%
Dolar
9.6071
1.13%
Altın
554.28
1.66%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
586.430
-1.91%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Boğaziçi Köprüsü'ndeki tipi sürücülere zor anlar yaşattı

  İstanbul'da tipi nedeniyle Boğaziçi Köprüsü'nde trafik durma noktasına gelince tuzlama çalışması yapıldı.
  • 06.01.2015 - 14:49
  Boğaziçi Köprüsü'ndeki tipi sürücülere zor anlar yaşattı

  kar

  Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) görev yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi daire başkanlıklarının da aralarında olduğu 18 birimin temsilcisi, olumsuz bir durumda bölgedeki ekipleri uyararak, anında müdahaleyi sağlıyor.

  AKOM ŞEHRİ İZLİYOR

  Kentte gece başlayan kar yağışı Anadolu yakasından sonra Avrupa yakasında da etkisini gösteriyor. Avcılar, Kağıthane, Küçükçekmece, Bahçelievler, Bakırköy, Zeytinburnu ve Bağcılar'da tipi şeklinde kar yağışı görülüyor. Şehir, ana arterler, kavşaklar, meydanlar, TEM ve D-100 karayolu gibi önemli yerlere konulan 614 kamerayla AKOM'dan izleniyor.

  KAR YAĞIŞINI TAKİP EDİYOR

  AFAD, İSKİ, İETT, İGDAŞ, İSFALT, BEDAŞ ve AYEDAŞ ile Zabıta Daire Başkanlığı, Trafik Müdürlüğü, Sağlık Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Beyaz Masa, Yol Bakım Daire Başkanlığı, İtfaiye, Atık Yönetim Müdürlüğü, Şehir Hatları, Karayolları ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin de görev yaptığı AKOM'daki birim temsilcileri,kar yağışı nedeniyle yaşanan herhangi bir olumsuzluğu anında takip edebiliyor.

  Boğaziçi Köprüsü ndeki tipi sürücülere zor anlar yaşattı #2

  BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDE TUZLAMA ÇALIŞMASI

  Görevliler, trafik yoğunluğu ve kar yağışının olduğu yerlerde, müdahale gereken durumlarda bölgedeki ekipleri uyarıyor. Ana arterler, sokaklar ve kritik noktalarda hazır bekletilen ekipler de olumsuzluklara anında müdahale ediyor. Şehrin trafik akışı ise normal seyrediyor. Bu arada, Boğaziçi Köprüsü'nde bir süre önce başlayan tipi nedeniyle trafik durma noktasına gelince İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 4 araçla müdahale edilerek, tuzlama çalışması yapıldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir